fbpx

“Touto metodou se naučíte až tisíc anglických slov za tři měsíce”, blesklo mi včera opětovně na Facebooku a v podobných objemech a časových úsecích nejen včera.

Přesto, nebo právě proto bych po 25 letech praxe dala do kontrastu tvrzení: “Nečekej, dokonce ani od jedné hodiny kurzu angličtiny týdně, že z tebe bude skvělý angličtinář.” Jakkoliv to zní skvěle. Stejně jako neočekáváš, že z tebe jedna hodina týdně v posilovně udělá Schwarzeneggera, nebo že z tebe po hodině jógy týdně bude modelka. Nebude, bohužel to tak nefunguje. Ani za rok, ani za dva roky, pokud pro to neuděláš ještě něco více. Co s tím? Je tedy pravidelná hodina angličtiny nebo němčiny týdně úplně na nic? Není, jenom nestačí na to, aby tě vynesla na vyšší úroveň.

Ráda bych ti v dnešním newsletteru ukázala možnosti, jak si svou pravidelnou hodinu angličtiny, nebo klidně francouzštiny můžeš efektivně doplnit a zároveň je hravě a dlouhodobě zvládneš zařadit do tempa všedního dne. Ať už máš výuku ve firmě nebo soukromě.

Jakou cestu vzhůru můžeš zvolit?

Máš několik možností. A pravidelné každotýdenní kurzy jsou jistě jedna z nich. Jen se nespoléhej na jednu hodinu angličtiny týdně. Využij jakékoliv formy mikrolearningu, níže uvádím hned některé z nich. Doplňujeme jimi pravidelné i intenzivní kurzy a my a naši studenti s nimi máme velmi dobré zkušenosti. Fungují opravdu skvěle.

  • Požádej lektora o pravidelné úkoly a snaž se je vždy udělat. Domluvte se, aby nebyly moc dlouhé a měl/a jsi chuť je zvládnout.
  • S lektorem nebo s kolegou se domluvte na tom, že si budete psát emaily v angličtině. Několik let si tak píši se třemi kamarádkami sms a vedle anglických frází si ráda vyhledám i nové nebo neobvyklé slovíčko.
  • Nech si pravidelně zasílat poslechy emailem (ideálně 1x týdně v určitý den).
  • Stejně tak jsou fajn podcasty, které ti chodí do mobilu automaticky. Cesta autem se tak dá krásně využít. např. Langsam gesprochene Nachrichten, nebo 6 Minutes English, 6 Minute Grammar, 6 Minute Vocabulary.
  • Využij sms servis, denně jedna dvojjazyčná fráze do tvého telefonu. Zásobárnu frází máš stále u sebe a postupně je rozšiřuješ.
  • Domluv si pravidelné telefonáty v jazyce s lektorem. Obzvlášť v době on-line meetingů je to skvělý trénink aktivní komunikace “na dálku”.
  • Používej zjednodušenou četbu doplněnou o CD s poslechem. Existují pro všechny jazykové úrovně a případně ti rádi poradíme.
  • Sleduj filmy nebo seriály v původním znění s titulky jako třeba Šílenci z Manhattanu (Mad men), Friends nebo si pusť v původním znění film, který dobře znáš v češtině a dáš to i bez titulků. Ideální je třeba Mrazík. Ostatně Netflix a HBO nabízejí nekonečné možnosti.
  • Piš si při výuce slovíčka na jednotlivé kartičky a uč se je, když máš prostor. Pozor max 3 – 5 denně. Více v našem newsletteru zde.

Mikrolearning součástí každodenní rutiny

Zařaď si angličtinu, němčinu, nebo španělštinu do všedního dne a budeš překvapen/a, že to jde docela snadno a přirozeně. Více než ideální je, když potřebuješ cizí jazyk ke své práci a můžeš s ním být v kontaktu každý den. Aktivně možnosti vyhledávej, protože co sám/a a řekneš, to umíš. A naopak.

Pokud tě zajímají shora uvedené varianty mikrolearningu a jak s nimi pracovat, ozvi se nám. Ke všem jsem již napsala newslettery a rádi ti je pošleme.

Intenzivní jazykové programy

Nové intenzivní kurzy jako výtah

Pokud se chceš odrazit z místa a co nejdříve svou angličtinu nebo němčinu zlepšit, vyber si svůj jednodenní nebo vícedenní intenzivní kurz. Budeš celý den aktivně komunikovat v angličtině nebo v němčině a jako bonus ti osobně připravíme program, jak se dále zlepšovat. Na opravdu svižné pokroky nejsou pravidelné docházkové kurzy šité, byť je doplníš mikrolearningem.

Přeji chuť se zakousnout do svého cizího jazyka. Mnohdy stačí jen se rozhodnout. Dále už ti pomůžeme my.

Letní workshop pro tvůj úspěch. Time management – Jak zvládat důležité věci v klidu.

Připojte se k našemu letnímu workshopu ‘Time management – Jak zvládnout důležité věci v klidu’ a naučte se efektivně řídit svůj čas. Získejte praktické tipy od zkušené lektorky a manažerky Hany Kořínkové. Workshop se koná 25. července 2024 v Knížecím dvoře, Hluboká nad Vltavou. Zaregistrujte se nyní a staňte se mistrem svého času!

Efektivní komunikace v době trvalých změn

Přihlaste se na workshop ‘Efektivní komunikace v náročných situacích’ dne 22. srpna 2024 a naučte se, jak efektivně komunikovat během změn a krizí. Rozvíjejte své dovednosti pro zvládání těžkých rozhovorů.

Mistrovství v moderním zákaznickém servisu – S extra best practice pro letní zastupování

Zúčastněte se workshopu ‘Mistrovství v moderním zákaznickém servisu’ 21. srpna 2024 a naučte se efektivní techniky komunikace a poskytování vynikajícího zákaznického servisu.