fbpx

Pokud jsi v situaci, že nemluvíš anglicky nebo německy tak často, nebo tak intenzivně jako dříve, určitě vnímáš, že tvoje jazyková jistota klesá. Ať už je to tvůj pocit, nebo skutečnost. Možná už jsi i hledal/a řešení, jak svůj jazyk znovu nastartovat a udržet, ale pak najednou nebyl čas. Nebo se objevily jiné priority, nebo daná forma prostě nezafungovala. A já dnes přicházím s dobrou zprávou. Jedno skvělé a jednoduché řešení bych pro tebe měla. A ověřilo ho už mnoho našich studentů.

Proč se jazyk zapomíná

Zcela jednoduše řečeno, protože se nepoužívá. Angličtinu a každý cizí jazyk je třeba aktivně používat, jinak se ztrácí jazykové sebevědomí, slovní zásoba, správné fráze i gramatika. To je jasný fakt a přes to nejede vlak. Nic nového? Tak proč to tolik z nás dopustí? Přitom je často velmi snadné se ztrátě jazyka vyhnout. Kámen úrazu je asi v tom, že ne vždy víš, jak na to.

Ranní jazykový rituál nyní pro všechny

Co je to báječné řešení? Dvojjazyčné fráze v sms do tvého telefonu. Každé ráno dostaneš do svého mobilu anglickou nebo německou frázi s českým překladem. Je to takový pravidelný jazykový minikurz, který zvládne každý a stal se velmi oblíbeným bonusem našich specializovaných kurzů. Určitě i proto fráze nadále posíláme účastníkům našich intenzivních programů, i když už intenzivní programy ukončili a určitě i proto se na nás obrací naši studenti, zda bychom jim fráze posílali, i když mají vyšší jazykovou úroveň.

Co ti přinesou pravidelné fráze do telefonu

  • Každý den na svém jazyce zapracuješ a zároveň fráze bez problému zařadíš do nabitého každodenního programu.
  • Příjemně se motivuješ do nového dne tím, že už jsi pro sebe něco udělal/a.
  • Pravidelnou spokojenost zařídíme my. Tento úkol si můžeš odškrtnout.

Nestačí? Další tipy ti sdělí v živém rozhovoru Lenka Vohradníková, oblastní ředitelka kanceláře JHK v Českých Budějovicích, která rituál sms frází velmi oceňuje a podělí se o svou zkušenost.
Naprostá novinka. Nyní se o dvojjazyčné fráze můžeš přihlásit i ty, pokud chceš svou angličtinu nebo němčinu opět posílit. Neztrať svůj jazyk a přihlas se o své sms fráze.
V dalším newsletteru se dozvíte, jak účinně pracovat s sms dvojjazyčnými frázemi.

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

Naučit se nový jazyk nebo zlepšit své dovednosti může být někdy celkem náročné, ale existují způsoby, jak si to usnadnit. Je důležité nevytvářet si další překážky, které nám mohou v pokroku celkem účinně bránit. Není nad to, když si umíme sami sobě pěkně zatopit…...

Blíží se Mezinárodní den žen

Pozor všichni! Blíží se Mezinárodní den žen, který slavíme každoročně 8. března. Nezapomeňme na všechny ženy, které nás obklopují - maminky, babičky, sestry, kamarádky, kolegyně, a všem jim popřejme.

Prezentace v angličtině v online prostředí

Zlepši své prezentační dovednosti v angličtině a připojte se k našemu online kurzu s lektorkou Hankou Kořínkovou. Pokud chceš přirozeně a s jistotou prezentovat své myšlenky nebo  projekty  v angličtině, náš online kurz je pro tebe řešením. Pod vedením zkušené...