fbpx

Pokud jsi v situaci, že nemluvíš anglicky nebo německy tak často, nebo tak intenzivně jako dříve, určitě vnímáš, že tvoje jazyková jistota klesá. Ať už je to tvůj pocit, nebo skutečnost. Možná už jsi i hledal/a řešení, jak svůj jazyk znovu nastartovat a udržet, ale pak najednou nebyl čas. Nebo se objevily jiné priority, nebo daná forma prostě nezafungovala. A já dnes přicházím s dobrou zprávou. Jedno skvělé a jednoduché řešení bych pro tebe měla. A ověřilo ho už mnoho našich studentů.

Proč se jazyk zapomíná

Zcela jednoduše řečeno, protože se nepoužívá. Angličtinu a každý cizí jazyk je třeba aktivně používat, jinak se ztrácí jazykové sebevědomí, slovní zásoba, správné fráze i gramatika. To je jasný fakt a přes to nejede vlak. Nic nového? Tak proč to tolik z nás dopustí? Přitom je často velmi snadné se ztrátě jazyka vyhnout. Kámen úrazu je asi v tom, že ne vždy víš, jak na to.

Ranní jazykový rituál nyní pro všechny

Co je to báječné řešení? Dvojjazyčné fráze v sms do tvého telefonu. Každé ráno dostaneš do svého mobilu anglickou nebo německou frázi s českým překladem. Je to takový pravidelný jazykový minikurz, který zvládne každý a stal se velmi oblíbeným bonusem našich specializovaných kurzů. Určitě i proto fráze nadále posíláme účastníkům našich intenzivních programů, i když už intenzivní programy ukončili a určitě i proto se na nás obrací naši studenti, zda bychom jim fráze posílali, i když mají vyšší jazykovou úroveň.

Co ti přinesou pravidelné fráze do telefonu

  • Každý den na svém jazyce zapracuješ a zároveň fráze bez problému zařadíš do nabitého každodenního programu.
  • Příjemně se motivuješ do nového dne tím, že už jsi pro sebe něco udělal/a.
  • Pravidelnou spokojenost zařídíme my. Tento úkol si můžeš odškrtnout.

Nestačí? Další tipy ti sdělí v živém rozhovoru Lenka Vohradníková, oblastní ředitelka kanceláře JHK v Českých Budějovicích, která rituál sms frází velmi oceňuje a podělí se o svou zkušenost.
Naprostá novinka. Nyní se o dvojjazyčné fráze můžeš přihlásit i ty, pokud chceš svou angličtinu nebo němčinu opět posílit. Neztrať svůj jazyk a přihlas se o své sms fráze.
V dalším newsletteru se dozvíte, jak účinně pracovat s sms dvojjazyčnými frázemi.

Konflikt jako šance na úspěch

Před nedávnem jsme pořádali v Zámeckém golf resortu Hluboká mimořádně zajímavý workshop pod názvem Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době. A protože se jednalo o další výjimečné setkání pod vedením pana Václava Nováka, ráda bych se dnes podělila o...

Jubilejní 10. ročník konference Management, znalosti a praxe už má svůj termín

Ano, je to neuvěřitelné, nicméně aktuální ročník konference Management, znalosti a praxe 2023 na Hluboké  je jubilejním 10. ročníkem. A my už se s kolegy těšíme, že společně se všemi účastníky, hosty a přednášejícími oslavíme krásné 10. výročí skvělými přednáškami,...

Kdo je připraven, není překvapen.

“Co nemůžeme změřit, nemůžeme zlepšit. A v krizi dvojnásob.” je úspěšný workshop Manažerské akademie, na který bych tě dnes ráda pozvala. V program workshopu i tentokrát stavíme na aktuálních tématech, která ve firmách řešíte, a samozřejmě jsme ho rozšířili o další...