fbpx

Pokud jsi v situaci, že nemluvíš anglicky nebo německy tak často, nebo tak intenzivně jako dříve, určitě vnímáš, že tvoje jazyková jistota klesá. Ať už je to tvůj pocit, nebo skutečnost. Možná už jsi i hledal/a řešení, jak svůj jazyk znovu nastartovat a udržet, ale pak najednou nebyl čas. Nebo se objevily jiné priority, nebo daná forma prostě nezafungovala. A já dnes přicházím s dobrou zprávou. Jedno skvělé a jednoduché řešení bych pro tebe měla. A ověřilo ho už mnoho našich studentů.

Proč se jazyk zapomíná

Zcela jednoduše řečeno, protože se nepoužívá. Angličtinu a každý cizí jazyk je třeba aktivně používat, jinak se ztrácí jazykové sebevědomí, slovní zásoba, správné fráze i gramatika. To je jasný fakt a přes to nejede vlak. Nic nového? Tak proč to tolik z nás dopustí? Přitom je často velmi snadné se ztrátě jazyka vyhnout. Kámen úrazu je asi v tom, že ne vždy víš, jak na to.

Ranní jazykový rituál nyní pro všechny

Co je to báječné řešení? Dvojjazyčné fráze v sms do tvého telefonu. Každé ráno dostaneš do svého mobilu anglickou nebo německou frázi s českým překladem. Je to takový pravidelný jazykový minikurz, který zvládne každý a stal se velmi oblíbeným bonusem našich specializovaných kurzů. Určitě i proto fráze nadále posíláme účastníkům našich intenzivních programů, i když už intenzivní programy ukončili a určitě i proto se na nás obrací naši studenti, zda bychom jim fráze posílali, i když mají vyšší jazykovou úroveň.

Co ti přinesou pravidelné fráze do telefonu

  • Každý den na svém jazyce zapracuješ a zároveň fráze bez problému zařadíš do nabitého každodenního programu.
  • Příjemně se motivuješ do nového dne tím, že už jsi pro sebe něco udělal/a.
  • Pravidelnou spokojenost zařídíme my. Tento úkol si můžeš odškrtnout.

Nestačí? Další tipy ti sdělí v živém rozhovoru Lenka Vohradníková, oblastní ředitelka kanceláře JHK v Českých Budějovicích, která rituál sms frází velmi oceňuje a podělí se o svou zkušenost.
Naprostá novinka. Nyní se o dvojjazyčné fráze můžeš přihlásit i ty, pokud chceš svou angličtinu nebo němčinu opět posílit. Neztrať svůj jazyk a přihlas se o své sms fráze.
V dalším newsletteru se dozvíte, jak účinně pracovat s sms dvojjazyčnými frázemi.

Controlling je cesta k úspěchu i v době nepohody

„Mít přehled, s jistotou se pohybovat v číslech a rozumět finančním údajům ve firmě je klíčovou výbavou každého vedoucího, šéfa nebo manažera, ať už má ekonomické vzdělání nebo ne.“„Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.“A určitě se společně s tebou i...

Novinky a školení od jazz-com: Co vás čeká v podzámčí Hluboké?

Krásný den všem, já vás srdečně zdravím ze Zámeckého Golf Resortu v Hluboké nad Vltavou, kde, jak mnozí víte, pořádáme většinu našich kurzů, workshopů a školení. Posledním srpnovým dnem uzavřeli letní jazykové programy a tento týden jsme čerstvě zahájili nový studijní...

Mohou být firemní jazykové kurzy efektivní?

Odpověď zní: “Určitě ano, firemní jazykové kurzy mohou být efektivní.” Když se hned na začátku správně nastaví, mohou bezpochyby splnit očekávání obou stran. Tedy firmy i účastníků kurzu. A protože před sebou máme nový školní rok, ráda bych se dnes podělila o několik...