fbpx

Zůstat v dobré kondici a cítit se svěží a mladý by chtěl jistě každý z nás. Nepít příliš alkoholu, nekouřit, hodně spát, co nejvíce sportovat, nerozčilovat se… to vše jsou opakovaná doporučení pro spokojenou dlouhověkost. Ale kupodivu většina z těch, kteří se cítí spokojení a mladí nijak extra nedodržují životosprávu. Podle posledních vědeckých průzkumů totiž “dlouhé mládí” nestojí tolik na fyzické kondici jako spíše na duševní kondici. Skvělá zpráva je, že ta se dá trénovat, stejně jako svaly, tréninkem mozku.

Jak trénovat mozek

Lidé, kteří zůstávají dlouho duševně svěží, zcela přirozeně trénují mozek. Není třeba být vědátor. Je důležité učit se stále nové věci, propojovat je s těmi, co už známe a komunikovat o nich s ostatními. “Chceš trénovat? Uč se cizí jazyk!”, doporučují vědci. Jsem plně pro. Jen chci dodat, že jazyk se dá učit různě. A jako má tenista po dobře stavených trénincích dobrou výkonnost, má i způsob, jakým se učíme jazyk, resp. sestavujeme trénink, odlišnou účinnost.

Jak účinně trénovat mozek

Při učení je důležité stále propojovat teorii a praxi, tj. propojovat u všech činností pravou a levou hemisféru. Pravou tvořivou a emoční s levou analytickou a systematickou. To je účinný trénink pro celý mozek. A jak na to u jazyků?

  • Učíš se nová slovíčka? Napiš si pod každé nové slovíčko ještě frázi, ve které je. Ale pozor! Takovou, kterou můžeš hned zítra použít. Uvidíš, že si slovíčko ve frázi zapamatuješ.
  • Gramatika není tvůj šálek kávy? No, koho by bavila. Ale udělej si třeba na podmínku modelovou větu typu “Kočky by kupovaly Whiskas” a uvidíš, že už to nebude suchá teorie a použiješ ji. Na našich intenzivních kurzech tě s nimi naučíme pracovat.
  • Čeká tě pracovní oběd a máš obavy z konverzace? Pusť si poslech nebo video těchto situací v angličtině, např. zde. Kromě cílené slovní zásoby ti přijdou situace známé, budeš více v klidu, některé fráze se ti samy vynoří. Našim studentům pravidelně posíláme zajímavé poslechy.
  • Potřebuješ si rozšířit slovní zásobu? Pošleme ti každý den do tvého mobilu dvoujazyčnou frázi. Není nutné to s počtem frází přehánět. Jednu novou frázi za den totiž můžeš hravě hned použít. Napiš si o svůj sms jazykový servis.
  • Prezentuješ často v angličtině? Neuč se zvlášť prezentovat a zvlášť angličtinu a vhodné fráze. Uč se prezentaci přímo v angličtině. Používej znalosti obratem v praxi a objednej si Kurz prezentačních dovedností v angličtině.

Namícháme ti tvůj elixír mládí, stačí si vybrat tu správnou příchuť.

Extra silný nápoj jsme připravili pro všechny, kteří chtějí udělat skok ve svém vzdělání a servírujeme 19.5.2017 na Hluboké. Koktejl na konferenci Trendy firemního vzdělávání třetího tisíciletí namícháme společně s těmi nejlepšími. Za všechny bych ráda jmenovala přednášku prof. Milana Zeleného a strhující vystoupení Václava Nováka.
Těšíme se na vás.

Prezentace v angličtině

Prezentace v angličtině

Naučíte se přesvědčivě představit své projekty, produkty i výsledky své práce. Zvýšíte svou jistotu prezentace v profesní angličtině. Získáte kladné hodnocení své práce a uznání firemních kolegů i obchodních partnerů.„V éře inteligence není inovace jen o vynálezech....