fbpx
Vítejte u představení prvního přednášejícího našeho 11. ročníku Konference Management, znalosti a praxe, který se bude konat 24. května 2024 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou. Tento rok se konference zaměřuje na “Umělou inteligenci a smysluplné inovace v praxi”, což je klíčové téma všech přednášek.

Dnes bych ti ráda představila prvního z vážených přednášejících květnového setkání, pana Petra Vetišku, který jako vedoucí technologií, Engineering Manager ve společnosti Fränkische CZ, s.r.o. čelí nejedné výzvě, kterou přináší současná rychlá doba a tryskový vývoj moderních technologií a umělé inteligence nejen v oblasti automotive.

konference Management, znalosti a praxe

K tématu

Ve vystoupení Petra Vetišky s názvem „Mé zkušenosti s implementací AI do výrobního procesu“ tak společně nahlédneme přímo do provozu zajímavé a velmi úspěšné automotive společnosti v jižních Čechách a to pěkně zblízka a pohledem přímo do praxe.

Od nápadu k realizaci: Cesta k první přednášce naší konference.

Oslovení zkušeného technologa, Petra Vetišky předcházelo 2. listopadu setkání s jednatelem firmy Fränkische CZ, s.r.o. s Jiřím Novotným v Okříškách v sídle společnosti, který mimo jiné krátce předtím přijal významnou pozici COO skupiny Fränkische Industrial pipes a řídí nyní vedle závodu v Okříškách dalších 8 závodů v 7 zemích světa.

První rozhovor s panem Novotným vlastně přišel už v červenci, kdy jsme se napevno s týmem rozhodli pro téma Umělá inteligence v praxi. V té době bylo ve Fränkische CZ téma nové technologie založené na umělé inteligenci více než aktuální a já jsem si při rozhovoru uvědomila, že zachytit zavádění nové technologie do praxe, to je to ono. Tedy, že přinést obraz procesu se všemi radostmi a bolestmi, které AI ve výrobní firmě provází, bude určitě zajímavé nejen pro mě, ale i pro celé publikum konference. Žádné dlouhé vyprávění o tom, co by kdo a jak měl dělat, ale rovnou o tom, jak proces běží a co s sebou přináší.

V jaké formě vkročila AI do automotive firmy na Vysočině?

Zařízení, pro které se Petr Vetiška společně s vedením společnosti rozhodl je Vision table. Jeho úkolem je detekovat vady na dílech, jako jsou nedorazné konektory, přerazné konektory, kontrola tvaru dílu, úhel natočení konektoru a správnost klipu.
V květnu bude Vision table se sedmou osou robota půl roku v ostré sérii. Tedy báječná doba na to, aby se s námi mohl přednášející podělit o své cenné zkušenosti.

S čím si hned na začátku museli ve Fränkische poradit?

Na začátku absolvovali čtyři dny školení, které bylo cíleno především na kamery s AI. „Nejvíce práce nám dalo propojit vše s robotem a PLC“, odpovídá na můj zvědavý dotaz Petr Vetiška. „Zde jsme při implementaci sedmé osy robota a komunikaci využili podporu od firmy Stäubli.“ dodává, když jsme se ptala, s čím se hned na startu „zapotili“.

Petr Vetiška

Petr Vetiška

pracuje ve společnosti Fränkische CZ již 14 let. Začínal zde jako technolog výroby,  přes dva roky působil v pobočkách skupiny ve Spojených státech a Mexiku. V současné době se věnuje oblasti engineeringu, zabývá se zejména vývojem inspekčních zařízení za využití robotů a kamer s funkcemi edge learning a deep learning, přičemž hlavním cílem je včasná detekce případných vad ve výrobě.

Zuzana Valachová, Petr Vetiška
Přijeď se setkat s nejlepšími do Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou.

Nenech si ujít setkání se zajímavými osobnostmi světa byznysu a objednej si svou vstupenku na 11. ročník konference již nyní.

A jsme kompletní. Dnes ti představíme čtvrtého přednášející květnové konference na téma “Umělá inteligence a smysluplné inovace v praxi.

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník  konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi.

Výjimečná osobnost českého byznysu hostem konference Management, znalosti a praxe

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi, které se podělí o svůj recept na úspěšné vedení projektů, ve kterých hraje umělá...

Uvádíme konferenční workshop „Digitalizace a umělá inteligence v průmyslové praxi“

„Přidejte se k nám na konferenční workshop a objevte, jak může AI přinést inovace do vašich výrobních operací a podpořit vaše strategické cíle. Zúčastněte se našeho workshopu a zažijte, jak generativní AI mění průmyslový svět.“ Miroslav Marek To je osobní pozvánka...