fbpx

Začni kdykoliv, třeba v lednu

Je jasné, že pro mnohé z nás je jednodušší začít s něčím novým nebo plánovaným právě v lednu nového roku. Psychologové potvrzují, že máme čistou tabuli a chceme na ni psát lépe. Je jedno, zda jde o zlepšení kondice, vztahů nebo třeba angličtiny.

Proč ne? Ať už ale začínáme v lednu nebo v červnu, je více než důležité, abychom si co nejlépe „umetli cestičku“. Pak je totiž mnohem pravděpodobnější, že vydržíme. A když se vydržíme pravidelně otužovat nebo studovat angličtinu alespoň měsíc, máme velkou šanci, že se z novinky stane zvyk. Pak máme vyhráno. Zvyk je samozřejmou součástí dne a chybí nám, když ho vynecháme. A to myslím chceme, nebo ne?

Proč dostávat podcasty do telefonu? Umetou nám cestičku ke zvyku.

Stejně jako jsem začala kdysi s otužováním v parném létě a ne v zimě, přemýšlela jsem, jak si připravit ideální podmínky pro anglické poslechy. A objevila jsem podcasty. Pravidelně vycházejí nové, chodí nám do telefonu automaticky a tak nám vlastně nastavují rytmus a cestu ke zvyku.
To byl důvod, proč jsem před nedávnem psala newsletter “Jak se učit angličtinu pomocí podcastů„. Podělila jsem se o zkušenosti:

  • Proč se učit pomocí podcastů
  • Jak s podcasty začít
  • Kdy je poslouchat
  • Co poslouchat

A upozornila jsem na důležitost toho, že tě musí zajímat obsah, který se chceš dozvědět. Že angličtina je vlastně jen prostředek.

Neuvedla jsem ovšem to, kde může zakopnout většina z nás. Totiž, jak dostat podcasty do naší techniky, třeba do telefonu.

Jak dostat podcast do telefonu

Tak tedy, co jsem neuvedla, uvádím nyní a dokonce s fotodokumentací. Vybrala jsem podcast CNN business now. Jde o 2-3 minuty dlouhé poslechy. Věřím, že takto umetenou cestu nelze odmítnout a pokud dojdeš až sem, zkrátka to zkusíš.

Dnes pro iphonisty, příště pro androisty. Tedy – klikni na ikonku App store – vyhledej aplikaci podcast – potvrď získat a stáhni si ji (já už ji mám, proto je na foto „otevřít“) – aplikace Podcast je zdarma

Podcasty po stažení otevři – napiš do řádku s lupou CNN Business Now

Klikni na ikonu CNN business now

Zaklikni odebírat – a máš zajištěno, že ti budou automaticky chodit podcasty s novými epizodami. Nemusíš je tedy hlídat, budou se ukládat do knihovny.

Pokud nechceš nic odebírat, poslední epizody jsou vždy k dispozici, když sroluješ níže

– epizody si můžeš buď stáhnout tím, že klikneš na “+”

a máš je k dispozici v knihovně, nebo si je prostě jen poslechneš.

Do knihovny můžeš jít i rovnou díky nabídce úplně dole, když klikneš na ikonu knihovna

a jsi tam

– najedeš si na zvolený podcast, zde CNN business now

– klikneš na něj a otevře se ti přehled “Moje epizody”, které si můžeš kdykoliv poslechnout, třeba dvacetkrát.

Jde to jednoduše a intuitivně a není třeba být free, cool a in, abychom to zvládli. Věřím, že všichni, kdo mě upozornili na tento zádrhel, jsou již klidní.

Další podcasty v rámci aplikace Podcast
O CNN business jsem již věděla a šla jsem najisto. Samozřejmě mě zajímaly i další podcasty a určitě další 2 hned doporučím. Opět s možností odebírání, což považuji za poměrně důležité. Pravidelnost řeší aplikace za mě.

Tedy – v aplikaci podcast místo ikony Lupy dole klikni vedle ní na ikonu Prohlížení

V nabídce klikni na Doporučené a na obrazovce se ti objeví Nové a zajímavé

Z nich mohu vřele doporučit Learning English News Review BBC Radio

Má skvělé hodnocení – rating 4,5 z možných 5. Podcast má maximálně 10min, rozšíří tvou slovní zásobu, obsahuje fráze na dané téma, vysvětlení gramatiky a obratů a kromě zajímavého tématu se objeví i mini příběh.
Poslední kapitola The animals protecting Britain’s Christmas dinners.

Pokud chceš epizody odebírat, postupy jsou stále stejné jako u CNN business now viz. výše. Klikni jen na obrázek / ikonu podcastu a otevře se ti známá struktura

Stejně tak mohu doporučit 6 Minute Grammar

Dvojice moderátorů s humorem a odlehčenou formou vysvětluje gramatiku v praxi. A podcast má pouhých 6 minut.

Postupy, jak podcast odebírat, nebo se dostat jen k epizodám, jsou stále stejné.

Nech se zlákat a vylepši si každý den zajímavým podcastem. Využij mikrolearning (každý den se naučím kousek) ke zlepšení své angličtiny. Zlepší se ti nálada, rozšíří možnosti a určitě budeš lépe přijímat to, že v dnešní době je třeba se stále něco nového učit.

A pokud chceš kromě angličtiny nabrat i motivaci a chuť, přihlas se o svůj intenzivní kurz angličtiny nebo dokonce o kurz pokročilé angličtiny se soft skills.