fbpx
Ano, je to neuvěřitelné, nicméně aktuální ročník konference Management, znalosti a praxe 2023 na Hluboké  je jubilejním 10. ročníkem. A my už se s kolegy těšíme, že společně se všemi účastníky, hosty a přednášejícími oslavíme krásné 10. výročí skvělými přednáškami, živými diskuzemi a všichni oceníme zajímavá setkání. U dobré kávy a v nabíjející atmosféře. Ráda bych tě tímto pozvala 19. května 2023 na konferenci Management, znalosti a praxe do příjemného prostředí Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou, kde se s námi o zkušenosti podělí i tento rok čtyři osobnosti.

První přednášející konference

Dnes bych ráda představila první váženou přednášející naší konference, Saru Polak propagátorku umělé inteligence, kterou Žebříček Forbes „30 pod 30“ (Forbes „30 under 30“) letos v únoru uvedl jako jednu z nejinspirativnějších Čechů do 30 let. Vrátila se téměř po deseti letech v Anglii do Čech, protože jí chyběla rodina, svíčková, Praha, český selský rozum a plzeň. A taky proto, že tu má zázemí a miluje naši kulturu. Se Sarou jsme se sešly v Praze již v srpnu, abychom společně s jejími současnými projekty probraly i téma naší konference 2023 a její přednášku o vizi kybercentra v našem hlavním městě. Jedno z významných témat její přednášky bude i důležitost smysluplné konverzace vědce a byznysmena a to, že dobře uchopená věda má skvělá řešení pro praxi.
workshop

V přednášce se můžeš těšit na příklady toho, co může lidem přinést umělá inteligence, jaký bude mít vliv na vývoj společnosti a také na to, co všechno se pod, tak často užívanou zkratkou AI skrývá. O umělé inteligenci se hovoří, a nejen hovoří, stále více a tak si společně můžeme zkusit odpovědět, jestli je umělá inteligence hoax, nabubřelé PR nebo další krok v evoluci lidstva.

Sara Polak

má pět vysokoškolských titulů, z toho dva z prestižní britské University of Oxford. Do Česka se vrátila pomáhat místní technologické a inovativní scéně. Momentálně působí v iniciativě Prg.ai, jehož jedním z cílů je vytvoření světového centra excelence v oblasti umělé inteligence v České republice. „Chceme sem přilákat světové mozky. Je ale napadne jít do Curychu nebo do Silicon Valley, ne do Prahy. A to je obrovská škoda, protože naše výzkumná centra jsou špičková, jen se o nich málo ví,“ komentuje Sara Polak.

Sara Polak

Proč vidí Sara Polak Prahu jako skvělé místo pro světové kybercentrum?

“Mám to v hlavě tak, že jako se píše o Švýcarsku ve spojitosti se skvělými hodinkami, čokoládě a tak, bude se mluvit o nás v tom směru jako no jasně Češi – no jasně super, umělá inteligence, jsou to koumáci, inovační, paráda, že to i pro Čechy bude deviza a to může dát naší zemi svobodu. “ komentuje v podcastu úspěšná absolventka prestižní britské University of Oxford.

V čem máme my Češi oproti jiným národům navrch?

Sára se vrátila do Čech, protože vnímá, že jsme chytří a jsme velmi kreativní. Jako národní talent, tedy to, čím se odlišujeme, vnímá národní predispozice napojené hlavně na jazyk. Český jazyk je totiž velmi specifický.

“A jsou důkazy a vědecké výzkumy, že lingvistika velmi rozhoduje o tom, jak se formuje náš mozek. Protože náš jazyk je celkem květnatý, ale zároveň i strukturovaný, tak nám dává určité neurologické a kognitivní predispozice k tomu, být talentovaní v určitých směrech. Kromě toho jsme ohraničená kotlina horami, což jiné státy podobně nemají, takhle přirozené hranice, takže i fyzicky jsme se drželi poměrně na jednom místě a jsme geneticky hodně diverzní, protože přes nás táhlo mnoho národů, ale spojuje nás jazyk a kultura. O čem se ve světě mimo jiné hovoří náš smysl pro humor, který je naprosto unikátní.

Určitě jsme tedy velmi specifičtí a neměli bychom se bát to brát jako naši přidanou hodnotu, které můžeme využít a nepovažovat to za negativum.”, komentuje Sara Polak v jednom z podcastů výjimečné přednosti obyvatel české kotliny.

“Umělá inteligence je, jako elektřina, neuvěřitelná technologie. Odmítání umělé inteligence je odmítání pokroku a cesty ven z krize. Je to podobné tomu, jako byste chtěli psát vysokoškolskou zkoušku z matematiky a učitel vám nutil logaritmické tabulky místo kalkulačky.”

Sara Polak

Věříme, že tě podtitul konference i aktuální téma nadchne stejně jako naše přednášející a naše hosty.

Přijeď se setkat s nejlepšími.
Svou vstupenku na květnový 10. ročník setkání na Hluboké si můžeš zakoupit již nyní.

25 anglických frází ideálních pro small talk a předvánoční setkání

Srdečně tě zdravím v krásném období adventu, kdy se mnozí z nás účastníme setkání, večírků a oslav, kde se můžeme setkat s anglicky mluvícími kolegy, zákazníky nebo dodavateli. Abychom ti pomohli vytvořit příjemnou a plynulou konverzaci, připravili jsme speciální...

Představujeme první přednášející květnové Konference Management, znalosti a praxe

Vítejte u představení prvního přednášejícího našeho 11. ročníku Konference Management, znalosti a praxe, který se bude konat 24. května 2024 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou. Tento rok se konference zaměřuje na "Umělou inteligenci a smysluplné inovace v praxi", což...

Velké setkání špičkových manažerů na Hluboké má už svůj termín a téma

Ano, přesně tak. Konference Management, znalosti a praxe, kterou tradičně pořádáme v atraktivním prostředí Hluboké nad Vltavou už má svůj termín a téma. Ať už na naše květnové setkání jezdíš pravidelně, nebo máš chuť přijet poprvé, můžeš si poznamenat do kalendáře...