fbpx

Máš už dlouho naplánováno, že se pořádně pustíš do němčiny nebo angličtiny a ta správná situace stále ještě nenastala? Možná si představuješ, že to opravdu bude “něco” a plánuješ, co a jak, a proto jsi se k tomu ještě nedostal/a.
A přitom stačí udělat první krok. Naskočíš na vlnu a jedeš. A jeden z takových dnes servíruji právě pro letní dny, ať už jsi kdekoliv.

Každodenní sms fráze jako první krok

První krok nemusí být nutně nijak velký a bombastický. Naopak bychom si měli být jisti, že ho zvládneme a mít z něj radost, aby byl motivací pro další kroky směrem k našemu cíli. A tím může být určitě každodenní dvoujazyčná fráze do tvého telefonu.

Jak to funguje?

Každý den ráno ti k snídani přistane do telefonu jedna dvoujazyčná fráze sms (čeština – angličtina, čeština -němčina). Je to takový ranní jazykový rituál, který i mě osobně přináší uspokojení, že jsem pro svůj cizí jazyk už ráno něco udělala. Přitom mi to nezabere tolik času a mám celý den na to, abych na frázi znovu mrkla a zopakovala si ji. Zároveň to může být i tvůj první krok, jak se do cizího jazyka pustit nebo ho oprášit.

Pro náročnější

Protože má naše každodenní zasílání sms frází velký ohlas, připravili jsme před časem variantu pro náročné. Pokud se cítíte dobře v angličtině nebo němčině, můžete využívat sms servis ve formě frází angličtina – němčina a nemusíte vůbec “chodit” do češtiny. Tím se nejen učíte cílový jazyk, ale můžete si zopakovat i fráze svého silnějšího jazyka, třeba z angličtiny.

Aby byly fráze pestré a obsahovaly širokou slovní zásobu, každý týden jsou pro tebe připraveny fráze z jiné oblasti. Za měsíc tedy získáš 20 frází ze čtyř oblastí třeba ve dvou jazycích. Plánujeme za tebe, servírujeme k ranní kávě.

Tipy, jak se sms frázemi pracovat

Doporučuji 2 způsoby, které dobře fungují a můžeš si vybrat, který více vyhovuje tvé jazykové úrovni:

  1. Pokud je pro tebe fráze jen osvěžením či utvrzením, že se “to“ tak skutečně řekne, je pravděpodobné, že ji při vhodné situaci v klidu použiješ, protože víš, že je správně.
  2. Samozřejmě, že přijde i fráze, která ti známá není a chceš se jí naučit. Záleží na tom, jaký máš rytmus dne, povolání a samozřejmě úroveň jazyka.
    • Několikrát za den mrkni na mobil, který ti leží na stole, v kapse nebo v přihrádce v autě. Frázi v cílovém jazyce si přečti alespoň 2x za den nahlas.. Na konci dne, nebo cesty si frázi z hlavy bez pomoci napiš, byť na parkovací lístek.
    • Frázi si přepiš na lístek a polož si ji na pracovní stůl nebo si ji dej do kapsy. Postup následně stejný jako u prvního doporučení. A hlavně nezapomeň. Na konci dne si frázi napiš z hlavy.
      Tak ti automaticky vznikne zásobárna frází, které tě zajímají a už ti nejsou cizí. Už jsi se je učil. A nyní, jak jen to půjde, fráze použij!

Využij skvělé možnosti udělat první krok a objednej si své každodenní sms fráze.
Zda bude následovat intenzivní kurz, on-line kurz, nebo se pustíš do soft skills v angličtině je na tobě. Jsou to další kroky k cíli a i s nimi ti pomůžeme. Jazykový program můžeš nastartovat kdykoliv, třeba již v září.