fbpx
Letošní květen přináší kromě příjemného počasí i naději na rozvolňování opatření. Nicméně protože to ještě chvíli potrvá, ráda bych tě pozvala na mimořádný webinář Pevný bod HR v neklidné době, na kterém bychom se rádi podělili o zkušenosti s naším novým systémem Personal Portfolio, Přehled o celé firmě v jednom grafu. 20. května, 13:00 – 15:00, online přes aplikaci Zoom Co se na webináři dozvíš?
  • Jak dát sbohem formálním ročním pohovorům?
  • Jak jednoduše zmapovat zaměstnance a naplánovat jejich rozvoj?
  • Jak přirozeně zlepšit spolupráci s vedoucími?
  • Jak mít přehled o firmě v jednom grafu?
  • Jak je připraven program workshopů HR pro praxi.
Některé reference programu si můžeš přečíst na našem webu. Další zkušenosti budeme zveřejňovat v dalších newsletterech.

A co je ten pevný bod?

Náš nový program Personal Portfolio. Jedná se o jednoduchý, přehledný a flexibilní systém, který společně se šablonami, návody a materiály nabízí v jednom grafu nebo tabulce, se kterými je možné variabilně pracovat. Přehled budete mít opravdu o celé firmě, včetně dělnických pozic. Nicméně nejde jen o to získat přehled o celé firmě, tedy o výkonu a potenciálu všech zaměstnanců. Výjimečnost spočívá i v tom, že jsme vedle tohoto “kroku A” mysleli také na “krok B”. Tedy na to, jak s informacemi o jednotlivých lidech pracovat tak, abychom na nikoho nezapomněli a plně využili potenciál jednotlivých kolegů. Proto jsou součástí systému Personal Portfolia materiály, šablony a návody, které jsme připravili na základě dlouholeté HR praxe a můžeš je obratem použít ve firmě.

Proč webinář? Zatím to jinak nejde.

Aktuálně máme za sebou téměř 40 prezentací, z nichž se ve 20 společnostech testuje zkušební verze. Díky zpětné vazbě vidíme, že řada firem řeší podobné situace. A řeší je právě nyní, kdy je třeba se na jedné straně opřít o fungující procesy a postupy a zároveň je skvělá atmosféra pro pozitivní změny, které všichni přijímáme lépe, než třeba před rokem. Princip Personal Portfolia je ověřen několikaletou praxí a aktuálně i u prvních zákazníků, a tak si můžeme troufnout tvrdit, že náš systém může pomoci pozitivní změně třeba právě ve vaší firmě. Jak? Personal Portfolio má mnoho benefitů a kromě těch na první pohled viditelných a zmíněných na našem webu, bych dnes chtěla uvést jeden z dalších, které ocenilo již několik personalistů a díky němu se pro Personal Portfolio rozhodli.

Usnadnění spolupráce HR a vedoucích

Jeden z velkých benefitů Personal Portfolia očima zkušené HR manažerky

“Myslím, že každý personalista někdy přemýšlel nad tím, jak navázat lepší kontakt s vedoucími. Jak to udělat, aby se mohli bavit o lidech v týmu, aniž by byl jeden nebo druhý ve střehu, že on sám bude hodnocený a posuzovaný? Jak pozvat vedoucího „na kávu“ a probrat s ním, co právě se svými lidmi prožívá, nad čím přemýšlí, a s čím si třeba neví rady, aniž by to bylo považováno za ztrátu času a povídání o ničem? Jedním ze způsobů může být mapování lidí v týmu, které je tak jednoduché, že dává prostor povídat si, uvažovat, porovnávat a sdělovat třeba i pochyby bez toho, že budu jako vedoucí vypadat neschopně. Nejde totiž o mě, jde o moje lidi.

Mapování pomocí Personal Portfolia

Mapování pomocí Personal Portfolia splňuje všechny parametry úspěšné práce s lidmi ve firmě. Prvním krokem je pozvánka na schůzku pro vedoucího, který se nemusí nijak připravovat, a přesto z ní odejde s měřitelným, dokonce grafickým výstupem. Jasná trefa do černého! Konečně personalista pochopil, že v byznysu není času nazbyt. S grafem nebo tabulkou v ruce má diskuze jiný rozměr. Druhým krokem je rozhovor nad lidmi v týmu, který dává zkušenému personalistovi nahlédnout pod pokličku a pochopit, jak kolega, se kterým právě mluví, uvažuje o svých lidech. A možnost nabídnout mu svoji podporu a expertízu. Méně zkušení personalisté se pomocí našeho podrobného scénáře k rozhovoru doberou stejně dobrých výsledků. Třešničkou na dortu je přehled o celé firmě v jednom grafu. Ta třešnička je samozřejmě pro šéfa. My personalisté se spolu s vedoucími pustíme do dortu. Kousek po kousku budeme společně ukrajovat a věnovat se skupinám i jednotlivcům. A protože jsme díky Personal Portfoliu našli společnou řeč, půjde nám to mnohem lépe.”

Katka Decknerová

Co na webináři obdrží všichni?

Účastníci webináře obdrží zdarma 30-denní přístup do demoverze programu PP, HR dokumentaci a zkušební soubor.

Dárky, které získají 3 vylosovaní účastníci/účastnice:

  1. Balíček karet s návodem k mapování zaměstnanců
  2. 60 minut bezplatné individuální konzultace na HR témata s Katkou Decknerovou
  3. Pohodovou kávu jazz-com

Zajímá tě Personal Portfolio už nyní? Napiš si o svou demoverzi.

Zajímá tě již nyní, proč můžeš Personal Portfolio ocenit právě ty? Chceš vědět, co je součástí demobalíčku? Více informací na webu personal-portfolio.cz.

Controlling je cesta k úspěchu i v době nepohody

„Mít přehled, s jistotou se pohybovat v číslech a rozumět finančním údajům ve firmě je klíčovou výbavou každého vedoucího, šéfa nebo manažera, ať už má ekonomické vzdělání nebo ne.“„Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.“A určitě se společně s tebou i...

Novinky a školení od jazz-com: Co vás čeká v podzámčí Hluboké?

Krásný den všem, já vás srdečně zdravím ze Zámeckého Golf Resortu v Hluboké nad Vltavou, kde, jak mnozí víte, pořádáme většinu našich kurzů, workshopů a školení. Posledním srpnovým dnem uzavřeli letní jazykové programy a tento týden jsme čerstvě zahájili nový studijní...

Mohou být firemní jazykové kurzy efektivní?

Odpověď zní: “Určitě ano, firemní jazykové kurzy mohou být efektivní.” Když se hned na začátku správně nastaví, mohou bezpochyby splnit očekávání obou stran. Tedy firmy i účastníků kurzu. A protože před sebou máme nový školní rok, ráda bych se dnes podělila o několik...