fbpx
Letošní květen přináší kromě příjemného počasí i naději na rozvolňování opatření. Nicméně protože to ještě chvíli potrvá, ráda bych tě pozvala na mimořádný webinář Pevný bod HR v neklidné době, na kterém bychom se rádi podělili o zkušenosti s naším novým systémem Personal Portfolio, Přehled o celé firmě v jednom grafu. 20. května, 13:00 – 15:00, online přes aplikaci Zoom Co se na webináři dozvíš?
  • Jak dát sbohem formálním ročním pohovorům?
  • Jak jednoduše zmapovat zaměstnance a naplánovat jejich rozvoj?
  • Jak přirozeně zlepšit spolupráci s vedoucími?
  • Jak mít přehled o firmě v jednom grafu?
  • Jak je připraven program workshopů HR pro praxi.
Některé reference programu si můžeš přečíst na našem webu. Další zkušenosti budeme zveřejňovat v dalších newsletterech.

A co je ten pevný bod?

Náš nový program Personal Portfolio. Jedná se o jednoduchý, přehledný a flexibilní systém, který společně se šablonami, návody a materiály nabízí v jednom grafu nebo tabulce, se kterými je možné variabilně pracovat. Přehled budete mít opravdu o celé firmě, včetně dělnických pozic. Nicméně nejde jen o to získat přehled o celé firmě, tedy o výkonu a potenciálu všech zaměstnanců. Výjimečnost spočívá i v tom, že jsme vedle tohoto “kroku A” mysleli také na “krok B”. Tedy na to, jak s informacemi o jednotlivých lidech pracovat tak, abychom na nikoho nezapomněli a plně využili potenciál jednotlivých kolegů. Proto jsou součástí systému Personal Portfolia materiály, šablony a návody, které jsme připravili na základě dlouholeté HR praxe a můžeš je obratem použít ve firmě.

Proč webinář? Zatím to jinak nejde.

Aktuálně máme za sebou téměř 40 prezentací, z nichž se ve 20 společnostech testuje zkušební verze. Díky zpětné vazbě vidíme, že řada firem řeší podobné situace. A řeší je právě nyní, kdy je třeba se na jedné straně opřít o fungující procesy a postupy a zároveň je skvělá atmosféra pro pozitivní změny, které všichni přijímáme lépe, než třeba před rokem. Princip Personal Portfolia je ověřen několikaletou praxí a aktuálně i u prvních zákazníků, a tak si můžeme troufnout tvrdit, že náš systém může pomoci pozitivní změně třeba právě ve vaší firmě. Jak? Personal Portfolio má mnoho benefitů a kromě těch na první pohled viditelných a zmíněných na našem webu, bych dnes chtěla uvést jeden z dalších, které ocenilo již několik personalistů a díky němu se pro Personal Portfolio rozhodli.

Usnadnění spolupráce HR a vedoucích

Jeden z velkých benefitů Personal Portfolia očima zkušené HR manažerky

“Myslím, že každý personalista někdy přemýšlel nad tím, jak navázat lepší kontakt s vedoucími. Jak to udělat, aby se mohli bavit o lidech v týmu, aniž by byl jeden nebo druhý ve střehu, že on sám bude hodnocený a posuzovaný? Jak pozvat vedoucího „na kávu“ a probrat s ním, co právě se svými lidmi prožívá, nad čím přemýšlí, a s čím si třeba neví rady, aniž by to bylo považováno za ztrátu času a povídání o ničem? Jedním ze způsobů může být mapování lidí v týmu, které je tak jednoduché, že dává prostor povídat si, uvažovat, porovnávat a sdělovat třeba i pochyby bez toho, že budu jako vedoucí vypadat neschopně. Nejde totiž o mě, jde o moje lidi.

Mapování pomocí Personal Portfolia

Mapování pomocí Personal Portfolia splňuje všechny parametry úspěšné práce s lidmi ve firmě. Prvním krokem je pozvánka na schůzku pro vedoucího, který se nemusí nijak připravovat, a přesto z ní odejde s měřitelným, dokonce grafickým výstupem. Jasná trefa do černého! Konečně personalista pochopil, že v byznysu není času nazbyt. S grafem nebo tabulkou v ruce má diskuze jiný rozměr. Druhým krokem je rozhovor nad lidmi v týmu, který dává zkušenému personalistovi nahlédnout pod pokličku a pochopit, jak kolega, se kterým právě mluví, uvažuje o svých lidech. A možnost nabídnout mu svoji podporu a expertízu. Méně zkušení personalisté se pomocí našeho podrobného scénáře k rozhovoru doberou stejně dobrých výsledků. Třešničkou na dortu je přehled o celé firmě v jednom grafu. Ta třešnička je samozřejmě pro šéfa. My personalisté se spolu s vedoucími pustíme do dortu. Kousek po kousku budeme společně ukrajovat a věnovat se skupinám i jednotlivcům. A protože jsme díky Personal Portfoliu našli společnou řeč, půjde nám to mnohem lépe.”

Katka Decknerová

Co na webináři obdrží všichni?

Účastníci webináře obdrží zdarma 30-denní přístup do demoverze programu PP, HR dokumentaci a zkušební soubor.

Dárky, které získají 3 vylosovaní účastníci/účastnice:

  1. Balíček karet s návodem k mapování zaměstnanců
  2. 60 minut bezplatné individuální konzultace na HR témata s Katkou Decknerovou
  3. Pohodovou kávu jazz-com

Zajímá tě Personal Portfolio už nyní? Napiš si o svou demoverzi.

Zajímá tě již nyní, proč můžeš Personal Portfolio ocenit právě ty? Chceš vědět, co je součástí demobalíčku? Více informací na webu personal-portfolio.cz.

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

Naučit se nový jazyk nebo zlepšit své dovednosti může být někdy celkem náročné, ale existují způsoby, jak si to usnadnit. Je důležité nevytvářet si další překážky, které nám mohou v pokroku celkem účinně bránit. Není nad to, když si umíme sami sobě pěkně zatopit…...

Blíží se Mezinárodní den žen

Pozor všichni! Blíží se Mezinárodní den žen, který slavíme každoročně 8. března. Nezapomeňme na všechny ženy, které nás obklopují - maminky, babičky, sestry, kamarádky, kolegyně, a všem jim popřejme.

Prezentace v angličtině v online prostředí

Zlepši své prezentační dovednosti v angličtině a připojte se k našemu online kurzu s lektorkou Hankou Kořínkovou. Pokud chceš přirozeně a s jistotou prezentovat své myšlenky nebo  projekty  v angličtině, náš online kurz je pro tebe řešením. Pod vedením zkušené...