fbpx
Letošní prázdniny díky krásnému počasí probíhají v absolutně letním rytmu, a tak jsem se rozhodla v tomto newsletteru právě pro prázdninové téma.
Ráda bych tě totiž pozvala do zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou. Připravili jsme během anglického kempu s našimi mladými angličtináři báječnou trasu pro malé i velké.

Procházkový geocaching s úkoly v angličtině

Ano, přesně tak, jak čteš, připravili jsme v hlubockém zámeckém parku procházkový geocaching s deseti stanovišti. Můžeš si tak udělat příjemný výlet do chladivého parku i v horkých dnech a spojit trochu napětí při hledání stanovišť s angličtinou.

Jak náš geocaching funguje?

Potřebuješ jen mobilní telefon s daty, naši mapku, kterou si stáhneš zde, a chuť si zajímavě zpestřit den. Nepotřebuješ extra studovat geocaching, mapka s komentářem tě povede.

  • V google maps si zadáš souřadnice a vydáš se ke zvolenému stanovišti.
  • Na každém stanovišti najdeš kešku (malou krabičku), ve které je logbook (návštěvní kniha), maličkost (vždy na výměnu) a úkol v angličtině.
  • Stanovišť je celkem 10 a každé stanoviště má svůj hint / nápovědu, kde přesně kešku najdeš. Nápovědy jsou vtipné a je třeba se trochu zamyslet. Motivačně jsou v angličtině s přibližným českým překladem.

Jak vznikl mini projekt Geocaching s angličtinou a kdo ho vlastně připravil?

Určitě jsme se z oboru vzdělávání nikam nepřehoupli. Jen jdeme ve vzdělávání co nejvíce do praxe a trasu v parku jsme připravili během týdenního letního kempu pro děti a náctileté.
Po letech praxe totiž víme, že největší pokroky v angličtině nebo třeba němčině uděláš tehdy, když ti prvotně jde o to, CO sděluješ a ne o to, JAKÝM jazykem to sděluješ. Jednoduše je důležité, abychom využili jazyk ke komunikaci a nedělali z něj teoretickou vědu. Pokud tedy zrovna nejsme jazykovědci. Znamená to, že se učíme na reálných dialozích a projektech, jako je třeba Geocaching v angličtině a snažíme se do nich ponořit se všemi emocemi, jak skutečné situace přinášejí. A právě touto cestou jdeme i s našimi malými a mladými angličtináři. Vedle divadelních představení v angličtině a natáčení propagačních filmečků z Hluboké, jsme přidali i přepracovaný díl série Friends a letošní prázdniny Geocaching v angličtině. Všechny mladé autory tentokrát uvádíme na mapce ke stažení.
Zvláštní poděkování patří panu Vladimíru Váchovi, který pro nás jako jeden z rodičů, připravil skvělou praktickou přednášku o geocachingu a to plně v angličtině.

S dalšími projekty v angličtině pokračujeme na sobotních táborech

Na letní týden v angličtině již desátým rokem navazujeme celodenními anglickými kempy / tábory, vždy jednu předem určenou sobotu v měsíci. Soustředíme se hlavně na aktivní komunikaci dětí ve všech skupinách, dále také na přípravu na květnové jazykové Cambridge zkoušky 2023. Zkoušky v květnu 2022 zvládli všichni úspěšně, dokonce i úroveň PET.
Samozřejmě se snažíme o to, aby děti porozuměly tomu, že angličtina není jen předmět ve škole a měly ji rády. Nejpokročilejší skupinu čeká v následujícím roce další výzva ve formě celoroční přípravy a produkce nového projektu na Hluboké. Jak tušíš správně, bude v angličtině.

A ještě něco pro dospělé

Tento newsletter jsem jen zdánlivě věnovala pouze zkušenosti s malými a mladými angličtináři.

Nicméně celotýdenní a celodenní anglické tábory vznikly na základě našich dlouholetých zkušeností s intenzivními kurzy pro dospělé. A nezáleží na tom, zda jde o angličtinu, němčinu nebo jiný jazyk.

Protože co jiného je například simulace vedení porady nebo vyřizování reklamace, než role herce v příběhu? A nakolik se liší příprava firemního setkání s prezentací a příprava zmíněného geocachingu?

Možná jen u nás dospělých je trochu snazší si situace představit a naše motivace nemusí stát nutně na tom, že si chceme zahrát ve vtipných scénkách nebo vymyslet zábavné úkoly.

Naopak společné máme to, že chceme něco úspěšně zvládnout, mít z toho dobrý pocit a být potěšení, že i druhá strana je spokojená.

Na praxi a reálné situace i příběhy budeme určitě myslet při přípravě našich podzimních intenzivních kurzů. Více o nových termínech v jednom z příštích newsletterů.

Konflikt jako šance na úspěch

Před nedávnem jsme pořádali v Zámeckém golf resortu Hluboká mimořádně zajímavý workshop pod názvem Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době. A protože se jednalo o další výjimečné setkání pod vedením pana Václava Nováka, ráda bych se dnes podělila o...

Jubilejní 10. ročník konference Management, znalosti a praxe už má svůj termín

Ano, je to neuvěřitelné, nicméně aktuální ročník konference Management, znalosti a praxe 2023 na Hluboké  je jubilejním 10. ročníkem. A my už se s kolegy těšíme, že společně se všemi účastníky, hosty a přednášejícími oslavíme krásné 10. výročí skvělými přednáškami,...

Kdo je připraven, není překvapen.

“Co nemůžeme změřit, nemůžeme zlepšit. A v krizi dvojnásob.” je úspěšný workshop Manažerské akademie, na který bych tě dnes ráda pozvala. V program workshopu i tentokrát stavíme na aktuálních tématech, která ve firmách řešíte, a samozřejmě jsme ho rozšířili o další...