fbpx
Letošní prázdniny díky krásnému počasí probíhají v absolutně letním rytmu, a tak jsem se rozhodla v tomto newsletteru právě pro prázdninové téma.
Ráda bych tě totiž pozvala do zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou. Připravili jsme během anglického kempu s našimi mladými angličtináři báječnou trasu pro malé i velké.

Procházkový geocaching s úkoly v angličtině

Ano, přesně tak, jak čteš, připravili jsme v hlubockém zámeckém parku procházkový geocaching s deseti stanovišti. Můžeš si tak udělat příjemný výlet do chladivého parku i v horkých dnech a spojit trochu napětí při hledání stanovišť s angličtinou.

Jak náš geocaching funguje?

Potřebuješ jen mobilní telefon s daty, naši mapku, kterou si stáhneš zde, a chuť si zajímavě zpestřit den. Nepotřebuješ extra studovat geocaching, mapka s komentářem tě povede.

  • V google maps si zadáš souřadnice a vydáš se ke zvolenému stanovišti.
  • Na každém stanovišti najdeš kešku (malou krabičku), ve které je logbook (návštěvní kniha), maličkost (vždy na výměnu) a úkol v angličtině.
  • Stanovišť je celkem 10 a každé stanoviště má svůj hint / nápovědu, kde přesně kešku najdeš. Nápovědy jsou vtipné a je třeba se trochu zamyslet. Motivačně jsou v angličtině s přibližným českým překladem.

Jak vznikl mini projekt Geocaching s angličtinou a kdo ho vlastně připravil?

Určitě jsme se z oboru vzdělávání nikam nepřehoupli. Jen jdeme ve vzdělávání co nejvíce do praxe a trasu v parku jsme připravili během týdenního letního kempu pro děti a náctileté.
Po letech praxe totiž víme, že největší pokroky v angličtině nebo třeba němčině uděláš tehdy, když ti prvotně jde o to, CO sděluješ a ne o to, JAKÝM jazykem to sděluješ. Jednoduše je důležité, abychom využili jazyk ke komunikaci a nedělali z něj teoretickou vědu. Pokud tedy zrovna nejsme jazykovědci. Znamená to, že se učíme na reálných dialozích a projektech, jako je třeba Geocaching v angličtině a snažíme se do nich ponořit se všemi emocemi, jak skutečné situace přinášejí. A právě touto cestou jdeme i s našimi malými a mladými angličtináři. Vedle divadelních představení v angličtině a natáčení propagačních filmečků z Hluboké, jsme přidali i přepracovaný díl série Friends a letošní prázdniny Geocaching v angličtině. Všechny mladé autory tentokrát uvádíme na mapce ke stažení.
Zvláštní poděkování patří panu Vladimíru Váchovi, který pro nás jako jeden z rodičů, připravil skvělou praktickou přednášku o geocachingu a to plně v angličtině.

S dalšími projekty v angličtině pokračujeme na sobotních táborech

Na letní týden v angličtině již desátým rokem navazujeme celodenními anglickými kempy / tábory, vždy jednu předem určenou sobotu v měsíci. Soustředíme se hlavně na aktivní komunikaci dětí ve všech skupinách, dále také na přípravu na květnové jazykové Cambridge zkoušky 2023. Zkoušky v květnu 2022 zvládli všichni úspěšně, dokonce i úroveň PET.
Samozřejmě se snažíme o to, aby děti porozuměly tomu, že angličtina není jen předmět ve škole a měly ji rády. Nejpokročilejší skupinu čeká v následujícím roce další výzva ve formě celoroční přípravy a produkce nového projektu na Hluboké. Jak tušíš správně, bude v angličtině.

A ještě něco pro dospělé

Tento newsletter jsem jen zdánlivě věnovala pouze zkušenosti s malými a mladými angličtináři.

Nicméně celotýdenní a celodenní anglické tábory vznikly na základě našich dlouholetých zkušeností s intenzivními kurzy pro dospělé. A nezáleží na tom, zda jde o angličtinu, němčinu nebo jiný jazyk.

Protože co jiného je například simulace vedení porady nebo vyřizování reklamace, než role herce v příběhu? A nakolik se liší příprava firemního setkání s prezentací a příprava zmíněného geocachingu?

Možná jen u nás dospělých je trochu snazší si situace představit a naše motivace nemusí stát nutně na tom, že si chceme zahrát ve vtipných scénkách nebo vymyslet zábavné úkoly.

Naopak společné máme to, že chceme něco úspěšně zvládnout, mít z toho dobrý pocit a být potěšení, že i druhá strana je spokojená.

Na praxi a reálné situace i příběhy budeme určitě myslet při přípravě našich podzimních intenzivních kurzů. Více o nových termínech v jednom z příštích newsletterů.

A jsme kompletní. Dnes ti představíme čtvrtého přednášející květnové konference na téma “Umělá inteligence a smysluplné inovace v praxi.

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník  konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi.

Výjimečná osobnost českého byznysu hostem konference Management, znalosti a praxe

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi, které se podělí o svůj recept na úspěšné vedení projektů, ve kterých hraje umělá...

Uvádíme konferenční workshop „Digitalizace a umělá inteligence v průmyslové praxi“

„Přidejte se k nám na konferenční workshop a objevte, jak může AI přinést inovace do vašich výrobních operací a podpořit vaše strategické cíle. Zúčastněte se našeho workshopu a zažijte, jak generativní AI mění průmyslový svět.“ Miroslav Marek To je osobní pozvánka...