fbpx

Buď spokojenější každý den a omládneš

Pokud chceš vědomě “zpomalit” čas a být spokojenější, staň se vnímavým a pozorným. Jak to spolu souvisí? Velmi úzce. Vnímavost a pozornost jsou totiž jednou ze zlatých cest, které válcují šeď našeho dne a vedou ke spokojenosti. Spokojenost prokazatelně žehlí vrásky a zpomaluje stárnutí. A jak se k tomu dopracovat?

Vystup z vlaku všedního dne a je ti 20
Díky všímavosti můžeš i každodenní rutinu prorazit. Prostě vnímat okamžik tady a teď, stejně jako děti nebo umělci. Ale tuto schopnost všímavosti nemůžeš získat přes noc. Jde to jen běžnou praxí. Nicméně stačí denně 5 minut a přejde ti to do krve.
Znamená to, že se každý den alespoň jednou vědomě zastavíš, vystoupíš ze svého stereotypu a třeba si mobilem uděláš milou fotku cestou domů, nebo se třeba naučíš jednu novu anglickou nebo německou frázi. Pro ty, kteří se rozhodli pro frázi mám jasný a dobře fungující návod.
Jak prolomit rutinu anglickou frází
Bez práce to nepůjde, nicméně, to nikdo určitě nečeká. Je třeba mít alespoň na měsíc dopředu zásobárnu frází. Je to velmi důležité. Není možné, aby sis někdy během dne vzpomněl/a “A jo, ta fráze” a jal/a se ji hledat. لعبه bingo Většinou to totiž neklapne. Tedy, udělej si minimálně na měsíc zásobárnu frází. Že to nedáš? Nezoufej. Náš sms servis tě bude každý den zásobovat. Pošleme ti každé ráno dvoujazyčnou frázi (aj-čj) a pravidelnost i zásobárna je zajištěna. موقع رهانات Ale to není vše.
Dnes jsem totiž vyzkoušela novinku.
I každodenní ranní fráze je dobré co nejdříve použít v praxi a zkusit si obraty v různých větách. 1xbet موقع A to se nám skvěle povede s aplikací Ludwig.guru.
Frázi, kterou dostaneš od nás v češtině a angličtině si jednoduše přepíšeš do okénka (jako v google překladači). Přepiš si ji v angličtině, tím si ji opět fixuješ. A dárek pod textem – dvacet frází, ve kterých se objevuje ta tvá v různých obměnách. Svou aktuální si určitě vybereš. Já si vybrala, stejně jako svých 5 minut pro cvičení vnímavosti.
Neumíš si nastavit každodenní minirutiny v jazyce? Na našich intenzivních kurzech tě rozmluvíme a hned ti také poradíme, jak pokračovat právě díky minirutině v jazyce a stále zlepšovat svou úroveň.
Že budeš za rok jazykový génius? No jéje. A ještě k tomu se tě budou všichni ptát, jak jsi to udělal/a, že vypadáš tak spokojeně.
Přejeme příjemné letní dny plné inspirací a těšíme se na setkání na intenzivních kurzech na Hluboké nebo ráno u každodenní sms fráze.
Michaela Krausová
Váš nejen jazykový poradce