fbpx

117

Změnit svůj život den ze dne se Radce podařilo, když se hluboce po čtyřicítce rozhodla, že se přihlásí na intenzivní jazykový kurz. A co více, rozhodla se, že s tím konečně pohne a na kurzu chce mít lektora sama pro sebe.

“Odjet někam na několik dnů na kurz a naučit se pořádně německy, to jsem chtěla vždycky.” komentuje dnes Radka. Když mi bylo dvacet a konečně to šlo, neměla jsem úplně odvahu. A později se přidaly další výmluvy. Děti jsou příliš malé, v práci se mi to teď nehodí, je to příliš drahé a další. Změnilo se to před rokem. Děti už samozřejmě nejsou tak malé a mě čím dál více vadilo, že když mám mluvit německy, jsem nervozní a koktám tak, že to raději vždycky vzdám. Chvíli jsem se musela přesvědčovat, že to zvládnu a pak jsem si objednala týdenní jazykový kurz na Hluboké. A tak jsem jednoho jarního odpoledne nasedla do auta a vydala se na Hlubokou s pozvánkou na sedadle a malou dušičkou. Sice pracuji jako personalista a denně se dostávám do různých situací, ale tohle byla opravdu zkouška.
Následoval týden, z něhož jsem žila následující půlrok. Najednou jsem měla na starosti jen sama sebe, zda mám úkol z předchozího dne, nezapomněla jsem kartu od pokoje a po kurzu jsem se seznamovala s městečkem a dělala výlety do okolí. Na jednom z výletů jsem se setkala s Karin, která na Hluboké žije.  Posílená kurzem jsem se jí zeptala, kudy se dostanu na stezku a bylo to. Strávili jsme spolu a jejími dětmi celé odpoledne i obě následující. S Karin, která je původně ze Stuttgartu, jsme stále v kontaktu a byly jsme už společně na týdenním putování v Německu. Z rodiny s námi tuto vášeň nikdo nesdílí, a tak z jedné společné procházky u řeky vzniklo přátelství.
A co více. Získala jsem chuť do učení a zjistila jsem, že asi nejsem tak uzavřená, jak jsem si myslela. Přesvědčila jsem se, že rodina se beze mě pár dnů obejde a že stojí za to, udělat čas od času něco jenom pro sebe.
Na jaro už mám naplánovaný další kurz. Tentokrát už bych se chtěla dozvědět i něco více i o Německu a Němcích samotných. A s Karin plánujeme další společné putování.”
Změňte svůj život a objednejte si intenzivní kurz na Hluboké. Určitě stojí za to shlédnout i krátký rozhovor s Ing. Miroslavem Láchou, který se kurzu na Hluboké zúčastnil, ač s jinou motivací, než Radka.
A pokud se snad nechystáš změnit svůj život jazykovým kurzem, přihlas se na konferenci Trendy firemního vzdělání třetího tisíciletí na Hluboké a nech se inspirovat setkáním s nejlepšími.