fbpx
“Tak to jsem zvědavý, za jak dlouho budu schopen zavolat do Německa, abych vyřídil alespoň objednávku. Pokud to nepůjde rychle, opět ztratím šanci na postup ve firmě a předběhne mě kolega. لعبه القمار ” Postěžoval si při setkání známý z Hradce. “Já se z těch věčných začátečníků nedostanu a lektor mi řekl, že obchodní němčinu má smysl začít dělat, až budu alespoň středně pokročilí (SERR B1).” Zní to logicky, ale pravda to není.

Začni klidně strojírenstvím
Pokud jsi technik nebo třeba obchodnice, není třeba, aby ses mořil/a s obecnou angličtinou, němčinou nebo španělštinou. Se slovní zásobou a frázemi, které můžeš obratem použít budeš daleko rychlejší a hlavně je můžeš obratem začít používat. A o to jde. Všichni máme daleko větší motivaci se učit to, co je pro nás aktuální a co momentálně využijeme.
  • Máme daleko větší motivaci se něco naučit.
  • Obratem můžeme fráze, slovíčka nebo celé rozhovory použít a tak fixovat
  • Neztrácíme čas něčím, co není momentálně důležité
  • a taky nám nespadne řemen, protože motor jede na plné obrátky.
Jak to vypadá v praxi

Vlastně docela jednoduše:

  • V klidu si sedni a odpověz si, proč se chceš naučit nebo zlepšit svou angličtinu. Jeden důležitý důvod je až dost. لعبة بينجو
  • Urči si svou startovní pozici, tedy úroveň
  • Řekni si, kam se chceš dostat. Může to být vyšší úroveň, jazyková zkouška, schopnost být aktivní při telekonferenci, nebo se domluvit na dovolené.
  • Dej si jasný čas, za který to zvládneš. Ale pozor, žádné střílení typu “tak třeba půl roku”. Jasně si dej deadline typu “za tři měsíce sám/a vyřídím reklamaci u zákazníka”.
  • Nyní si vyber vhodnou učebnici. Máš restauraci? Sáhni po učebnici z tohoto prostředí. Jsi často na firemních jednáních? Vyber si učebnici obchodní němčiny. Rozhodně se nenech zmást tím, že se musíš naučit nejdříve obecný jazyk a pak se můžeš teprve specializovat. To by mnoho z nás jen tak nepromluvilo.
Nejsi si jistý, zda to sám/a zvládneš?
Nebo jsi nenašel/nenašla ve tvém oboru odpovídající učebnici? Rádi tě otestujeme, naplánujeme tvůj jazykový program a vybereme s tebou materiály a učebnice.
Na kurzech pracujeme se specializovanou slovní zásobou, technickými výkresy i emaily studentů a naši zkušení lektoři vedou autentické rozhovory z praxe, které pak studenti obratem využijí.
Ostatně jsme připravili nové rozvory s našimi studenty, mrkni zde.
Napiš si o svůj jazykový program a začni se učit to, co opravdu potřebuješ. 365 bet
Těšíme se na společné úspěchy.
Přeji rychlá rozhodnutí, když už nastal podzim, jdeme to toho s tebou.