fbpx

Od roku 2001 úzce spolupracujeme s nakladatelstvím Oxford University Press a účastníme se jejich školení a tréninků. Na jaře 2006 vyšla zcela nová série učebnic Cookie and Friends pro mateřské školky a centra a v červnu měla přijet do Prahy sama autorka Vanessa Reilly.

Byla jsem pozvána, a tak ač v sedmém měsíci těhotenství jsem se rozhodla, že si to nemohu nechat ujít. Byla to skvělá 4hodinová prezentace s mnoha praktickými ukázkami a rozhodně mě přesvědčila, že uděláme další projekt pro děti a jejich rodiče.

Sedm 3-4letých malých angličtinářů se každý týden těšilo na kocourka Cookieho a jeho přátele. Děti zpívaly, tančily a kreslily. Maminky se vedle v učebně učily a neměly pochyby, že se děti dobře baví. Zpěv a smích se donesl až k nim.

U tohoto projektu jsme ustoupili od společné části. Děti se vždy plně vžily s lektorkou do příběhů a hry v angličtině a s přítomností maminky by se mnohé děti už nechtěly od maminek odloučit a tím bychom narušili celou strukturu, která byla postavena již pro samostatnou jazykovou průpravu.

Že se děti v jazyce po roce (týdně 2hodiny) orientovaly, dokázaly i tím, že celý další semestr měly rodilou mluvčí a veškerá komunikace probíhala v angličtině.

Velké díky patří všem našich lektorkám a maminkám, které nám důvěřovaly a zároveň nás podporovaly tím, že s dětmi doma jejich jednoduché učebnice procházely, pouštěly dětem a zpívaly s nimi didaktické písničky a spolupracovaly s lektorkami.

Poděkování patří i týmu OUP, kteří nám umožnily přímý kontakt s tvůrkyní učebnic a certifikované didaktické kurzy k práci s tímto projektem Angličtiny pro nejmenší.