fbpx

Nečekej od jedné hodiny angličtiny týdně, že z tebe bude skvělý angličtinář. Stejně jako neočekáváš, že z tebe jedna hodina týdně v posilovně udělá Schwarzenegra nebo že po hodině zumby týdně  z tebe bude modelka. Nebude. Ani za dva roky, pokud proto neuděláš ještě něco více.

Co s tím? To jsou tedy pravidelné docházkové kurzy úplně na nic? Nejsou, jenom nestačí na to, aby tě katapultovaly na vyšší úroveň.

Jak se tedy něco naučit?

Máš několik možností. A pravidelné kurzy jsou jedna z nich. Jen nemůžeš zůstat jen u hodiny angličtiny týdně.
Využij jakékoliv formy mikrolearningu. Tady jsou některé z nich, se kterými pracujeme s našimi studenty, máme s  nimi velmi dobré zkušenosti a fungují skvěle.

  • Požádej lektora o pravidelné úkoly a snaž se je vždy udělat.
  • S lektorem nebo s kolegou se domluvte na tom, že si budete psát emaily v angličtině
  • Nech si pravidelně zasílat poslechy emailem (ideálně 1x týdně v určitý den
  • Využij sms servis, denně jedna dvoujazyčná fráze do tvého telefonu
  • Domluv si pravidelné telefonáty v jazyce s lektorem
  • Používej zjednodušenou četbu doplněnou o CD s poslechem. Existují pro všechny úrovně a případně ti rádi poradíme.
  • Sleduj filmy v původním znění s titulky jako třeba Šílenci z Manhattanu (Mad men), nebo si pusť v původním znění film, který dobře znáš v češtině a dáš to i bez titulků. Ideální je Mrazík nebo Popelka.
  • Piš si při výuce  slovíčka na jednotlivé kartičky a uč se je, když máš prostor. Pozor max 3-5 denně. Více v našem newsletteru zde.

Zkrátka se do toho pusť a využij mezičas mezi jednotlivými hodinami angličtiny k přípravě.  Zařaď si angličtinu, němčinu, nebo ruštinu do všedního dne a budeš překvapen, že to jde docela snadno a přirozeně.

Je to jako když se rozhodneš mít vyrýsované svaly nebo chceš zhubnout do nových šatů. Začneš se zajímat o to co máš cvičit a jak často, co máš jíst, jak máš regenerovat a určitě budeš kozultovat s trenérem nebo odborníkem další možnosti.

Když vše správně zařadíš do každodenní rutiny, úspěch tě nemine. I v angličtině.

Pokud tě zajímají shora uvedené varianty mikrolearningu a jak s nimi pracovat, klikni sem. Ke všem jsem již napsala newslettery a rádi ti je pošleme.

Pokud se chceš odrazit z místa a co nejdříve svou angličtinu nebo němčinu zlepšit, objednej si jednodenní nebo vícedenní intenzivní kurz. Budeš celý den aktivně komunikovat v angličtině a jako bonus ti osobně připravím program, jak se dále zlepšovat. Na svižné pokroky nejsou docházkové kurzy šité, byť je doplníš mikrolearningem.

A pokud už s jistotou anglicky hovoříš  a přesto bys chtěl výrazně zlepšit svou angličtinu, objednej si Kurz prezentačních dovedností v angličtině. Zdokonalíš svou profesní angličtinu a ještě sklidíš potlesk a uznání za prezentaci své myšlenky nebo projektu.

Přeji krásný začátek adventu a těším se opět na všechny komentáře k newsletteru, ze kterých čerpám inspiraci na přípravu dalšího článku i na výuku v kurzech.