Konference Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí proběhne 17. května na Hluboké už posedmé. Organizátorkou, a dodejme, že velmi schopnou a neúnavnou, je Mgr. Michaela Krausová, a její tým Vzdělávacího a jazykového centra jazz-com. Projekt, který uvedla do života, nese všemi ročníky konference svoji ústřední myšlenku — a tou je snaha výrazně podpořit vzdělávání a motivovat k němu. Jak díky vystoupením přednášejících, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe, tak snahou ukázat účastníkům cestu z profesního stereotypu a tím podpořit kulturu vzdělávání ve firmách. Je to dynamický a stále se rozvíjející proces.
Podtitulem ročníku 2019. je „Motivace (nejen) v době nulové nezaměstnanosti“ Ať v ryze českých firmách, tak v nadnárodních společnostech. Konference opět proběhne pod záštitou města Hluboká nad Vltavou. A letos poprvé v. nádherném prostředí zámecké jízdárny AJG. Účastníkům tak přibude další inspirující zážitek.
Zeptali jsme se Michaely Krausové:
V roce 2013 jste zakládali tradici Konference firemního vzdělávání ještě jako jazyková škola. Proč jste se vlastně rozhodli pořádat konferenci v širším pojetí?
Pozorně sledujeme úroveň i tendence vzdělávání v Čechách a rozhodli jsme se ho podpořit tam, kde to umíme a kde máme zkušenosti. Ve firemním vzdělávání. Dosavadní zkušenosti a velký vliv konference samotné nás před třemi roky vedly k rozšíření jazykové školy na vzdělávací centrum se specializací na firemní programy.
Cílem konference je setkávání nejvyššího managementu firem, mezi nimi i profesních personalistů a výměna zkušeností nejen v oblasti týkající se firemního vzdělávání jako takového. Na konferenci osobně zveme všechny, kteří se nejen aktivně podílejí na koncepci firemního vzdělávání, ale pracují i na svém osobním rozvoji. Naše publikum v loňském roce tvořili již přes padesát procent jednatelé a ředitelé společností.
Vzhledem k tomu, že na Hluboké pořádáme velkou část našich intenzivních kurzů a tréninků, rádi bychom prostřednictvím konference pokračovali v tradici a podpořili Hlubokou jako rozvíjející se centrum konferenčního turismu a vzdělávání. Těší nás úspěch předchozích šesti ročníků a uděláme maximum, aby stále stoupající úroveň konference ocenili účastníci dalšího ročníku 2019. Přednášky vynikajících a zkušených odborníků, zajímavý program doplněný diskuzemi, i setkání účastníků samotných, přináší všem nové impulzy, motivace a nápady, které jsou pro úspěch a dynamiku společnosti nepostradatelné.
Letos jsou hosty konference opět výrazná jména českých osobností. Třeba Zdeněk Pohlreich!
Tentokrát vařit nebude, ale podělí se o své zkušenosti z oblasti vedení a motivace týmu. Ráda bych totiž představila tohoto charismatického českého šéfkuchaře a gastronoma tak, jak ho příliš neznáme. Jako manažera, který stojí v čele několika restaurací. Jako lídra, který dokáže vést svůj tým ke stabilně skvělým výsledkům. Jako profesionála, který rád předává své zkušenosti. A konečně jako člověka, který se rozhodl pozvednout českou gastronomii a upozornit na důležitost kvality jidla a kulturu stolování nás Čechů.
Předá nám pár receptů, ale budou o tom, jak vybudovat stálý a profesionální kolektiv, nebo jak zajistit pro své zaměstnance nadstandardní podmínky.
Na Hluboké se ale potkáme s dalšími skvělými osobnostmi. Hned při úvodním vystoupení s Martinem Janem Stránským, primářem neurologie na Yale University, který se zabývá motivací a schopností lidí vzdělávat se v současné společnosti silně ovlivněné moderními technologiemi. Václava Nováka přivítáme už po několikáté. Tentokrát zvolil motto: „Abych firmu zhodnotil, potřebuji příběh.“
Inspirace osobnostmi: Zdeněk Pohlreich, český šéfkuchař, gastronom a moderátor. V gastronomickém světě má své pevné místo více jak 35 let, u laické veřejnosti se nejvíce proslavil díky pořadu Ano, šéfe! V roce 1989 emigroval nejprve do Nizozemí a poté do Austrálie, kde strávil celkem 3 roky. V restauraci La Guillotine v Adelaide působil jako šéfkuchař. Po návratu do České republiky postupně pracoval na stejné pozici v Praze v hotelu Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS nebo Marriott. V současnosti provozuje restaurace Café Imperial, Divinis a poslední dva roky i Next Door by Imperial v Praze. Jeho kurzy vaření patří k nejpopulárnějším a nejoblíbenějším. Setkání s charismatickým Zdeňkem patří k velkým zážitkům, ať už jste profesionální kuchař nebo jen amatérský nadšenec.
Zásadní pravidlo Zdeňka Pohlreicha zní: „Vezmi co nejkvalitnější suroviny a udělej s nimico nejméně“
MUDr. Martin Jan Stránský M.D., FACP. V posledních letech se na univerzitě v Yale specializuje na neurofyziologickou | funkci mozku, především v oblastech paměti a vědomí. Je vnukem významného českého ministra a syn československého novináře a politika Jana Stránského, který odešel s rodinou v roce 1948 do exilu. Vzhledem k tomu, že pan Stránský tráví v Čechách velkou část roku, založil na Národní třídě v Praze Polikliniku a kromě dalších aktivit intenzivně spolupracuje na. Mimořádných projektech vzdělávání ve firmách. Vychází ze zkušeností a výzkumů svého oboru, a tak se chopil i úkolů jako „zvýšení soustředěnostipři práci u mladé generace, jak omezit čas na sociálních sítích v pracovní době apod.“
„Mám americký mozek, ale české srdce,“ řekl pan Martin Stránský s tím, že motivace je téma i pro něj velmi aktuální a tak se rád v Čechách podělí o to, čím se s kolegy na Univerzitě Yale intenzivně zabývá v posledních letech a co nutně musí zajímat nás všechny. Prozkoumává základy lidského uvažování a vlivy technologie na lidský mozek, včetně jeho schopnosti vzdělávat se. Z toho vychází i název jeho přednášky: „Jak ovlivňují moderní technologie schopnost vzdělávat se, mít motivaci a schopnost zpracovávat informace“ A motto?
„Mozek se učí, když porovnává a dělá chyby. Jen tak se mozek vytrénuje, jak myslet.“
Zkrátka v květnu přibude na Hluboké pár hodně chytrých lidí, kterým je radost naslouchat a diskutovat s nimi.
Možná účastníci konference získají i odpovědi na otázky, jak lidé žijí s koboty (roboti spolupracující s lidmi) v symbióze, aniž ztrácejí motivaci a jak je to s generacemi X, Y, a Z, když obětavost i sobectví jsou stejné nyní, jako před 2000 lety.
Setkat se s těmi nejlepšími na konferenci Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí v historickém prostředí zámku, bude patřit určitě k výjimečným zážitkům.
Autor: Alena Mitter