fbpx

oliamisa5

“Kdy začít s učením cizího jazyka?” To je asi nejčastější otázka, kterou mi pokládáte. Podle doktora Glenna Domana, ředitele institutu pro vývoj lidského potenciálu, více zde, je nejlepší začít se vzděláváním v době, kdy náš mozek roste. Tento proces trvá pouze do šesti let, nicméně ani pak není nic ztraceno, jen je třeba začít co nejdříve. Během této doby a navazující doby mladšího školního věku dítě dokáže dosáhnout skvělých výsledků v jakémkoliv oboru.

Doktor Doman ještě doplňuje, že pokud má mít konkrétně výuka cizího jazyka výrazný dopad, mělo by dítě mluvit s jedním z rodičů nebo s někým z blízkého okruhu. Je to další motivace a stálý kontakt s jazykem.
Aby toho nebylo málo
Je mi jasné, že předchozí informace jsou pro většinu rodičů pěkná rána a to ještě není vše. I pokud začnete s dětmi s angličtinou v předškolním věku ve školce, ve většině základních škol neexistuje návaznost, protože angličtina začíná až ve třetí třídě. Pak u dítě, které se k angličtině vrátí až po dvou letech přijde většina předtím získaných vědomostí téměř nazmar.
Jak z toho ven
Já osobně jsem tento problém řešila s angličtinou před dvěma lety také. Se synem mluvím od malička jen německy, tak jsme na tom s angličtinou stejně jako většina rodičů. Začít u svého dítěte s výukou co nejdříve, nejlépe formou hry, aktivně s ním anglicky hovořit a ještě se spoléhat sama na sebe, že zajistím plynulou výuku.
Vyřešila jsem to nejen pro sebe, ale i pro další rodiče
Již třetí rok každý měsíc pořádáme jednodenní anglické tábory na Hluboké, kde děti celý den mluví anglicky a připravili jsme 120 minidialogů s Happy socks, které zajistí dětem každodenních 5 minut aktivní angličtiny s rodičem, který ani nemusí být zdatný angličtinář.Zajistěte sobě i svým dětem aktivní angličtinu a přihlašte je na naše jednodenní sobotní tábory.

Chci další informace
Vyzkoušejte každodenní angličtinu se šťastnými ponožkami Happy socks a užijte si s dětmi svou chvilku angličtiny.
Chci vyzkoušet