fbpx
news35
Včera jsem se připravovala na menší prezentaci a jako vždy jsem si vzala k ruce poznámky, postavila se před své publikum a v pracovně jsem celou prezentaci přednesla. I přes časté prezentace se mi osvědčilo zkusit si prezentaci na nečisto. Ujasním si formulace, lépe si uvědomím, zda je moje sdělení jasné a určitě jsem více v klidu při samotné prezentaci.  A jak to souvisí s jazykem?

Řekněte plyšákovi, co máte na srdci
Zkus si před důležitým jednáním nebo rozhovorem v cizím jazyce nahlas formulovat své sdělení. Není nutné stát zrovna před zrcadlem, spíše si představ konkrétního partnera budoucího rozhovoru, nebo si naproti sobě posaď plyšáka, abys měl/a skutečně pocit, že k někomu hovoříš.
Připravovaný rozhovor si nestačí říct v duchu. Říkej ho pomyslnému partnerovi nahlas. Ověříš si, jestli ti nechybí důležitá slovíčka nebo fráze.  Můžeš si nacvičit složitější formulace a možná i změníš strategii hovoru. To, co řekneme nahlas, má úplně jinou hodnotu, než to, co si připravíme v duchu.
A co více. Budeš si před i při jednání mnohem jistější a to je jeden z nejdůležitějších předpokladů úspěchu.
Zkouška nanečisto, obzvlášť v cizím jazyce, má obrovský efekt. Projděte si na našich intenzivních jazykových kurzech běžné pracovní situace v angličtině/němčině a buďte na ně připraveni.

Konference firemního vzdělávání

22.5.2015 Hluboká nad Vltavou

Mgr. Michal Šusták

Interkulturní komunikace v nadnárodních společnostech.
První přednášející Mgr. Michal Šusták, MBA (Engel strojírenská spol. s r.o.) bude přednášet o rozdílnostech jednotlivých národností v pracovním prostředí a jak s nimi zacházet. Svou přednášku doplní workshopem, kde se účastníci naučí jednat se 3 vybranými národnostmi s následnou prezentací.