fbpx

Náš partner TRW – DAS a.s. Dačice, jedna z největších firem Automotiv v Čechách, nás požádal o natočení dvou filmů na téma Pracovní vztahy ve firmě.

Pro natáčení jsme zvolili prostředí virtuálního světa Second life. Základem scénáře se stala dříve používaná powerpointová prezentace. Vymodelovali jsme virtuální kanceláře, dílny, jídelnu a dále jsme vytvořili postavy jednotlivých hrdinů. Následovala samotná animace postav, zaznamenání scén, střih, dabing až po finální DVDéčko.

Oba filmy jsou motivující a jednoznačně pozitivně změnily atmosféru školení. Díky nim se pak daleko snáze pracuje s objasněním problematických situací ve firmě a účastníci si pak rádi sami zkusí podobné situace přehrát, včetně dalších možných i „nemožných“ řešení. Do konce ledna by měla být hotová i anglická verze obou filmů.

Podařilo se tak spojit naše zkušenosti ze zážitkové výuky z virtuálního prostředí, tréninků měkkých dovedností a angličtinu našich rodilých mluvčích. Velmi rádi jsme se podíleli na vzniku nového projektu firemního vzdělávání a osobně bych chtěla poděkovat Ing. Huťťanovi z firmy TRW – DAS a.s. Dačice za důvěru a možnost natočit oba filmy ve virtuálním prostředí.