fbpx

news40

Proč je důležité na jazykovém kurzu vypnout mobilní telefon? Že to někdy opravdu nejde? A že na tom přece nic není, když o přestávce na celodenním kurzu nějaký ten pracovní telefon vyřídíte? Určitě vám za to nikdo hlavu neutrhne. Doufám, že po dnešním newsletteru změníte názor.

Před třemi lety jsme začali pořádat celodenní tréninky prezentace v angličtině. S rodilým mluvčím. Krásně jsme tak propojili angličtinu a prezentaci. K nim však ještě patří třetí dovednost, která je dána rodilým mluvčím – lektorem. A to interkulturní komunikace. Stručně řečeno – naučit se komunikovat s lidmi nejen jiného jazyka, ale i jiné kultury. Můžeme tak podpořit hladký průběh jednání a předejít možným nedorozuměním.
Já to netušil
Je to pár týdnů, co jsem se setkala s jedním z našich studentů, který absolvoval dva celodenní tréninky. Říkali jsme mu Egon, zuřivý telefonista. Celé přestávky telefonoval, popíjel k tomu kávu a přikusoval koláčky. „No já vám musím říct,“ chrlil na mě, „měl jsem prezentaci ve Frankfurtu a klaplo to skoro báječně. Prezentace se mi prý moc povedla, ale zakázky jsme nezískali. Prý jsem to měl dotáhnout o přestávce. Ale na to jsem neměl odvahu. Trénoval jsem prezentaci, ale konverzaci u kávy a takové ty zdvořilosti, to ne. Asi jsem to prokaučoval, když jsem na kurzu telefonoval místo konverzace s lektorkou.”
I coffee break je součástí prezentačního tréninku
Prezentační trénink je celodenní. A to dost zdůrazňuji studentům i personalistům. Opravdu celodenní. Vlastní výuka prezentace sice probíhá 8 hodin, ale nesmírně důležité jsou i přestávky. Tvoje prezentace může být perfektní, ale mnohdy i méně dokonalou prezentaci může povýšit na perfektní prezentaci neoficiální diskuze po ní.
Proto nezapomeňte: Učte se na kurzu i o přestávce.
Podpoř svou úspěšnou prezentaci a zúčastni se našich kurzů Prezentačních dovedností s rodilým mluvčím. Poslechni si hodnocení lektora – rodilého mluvčího a napiš nám nebo zavolej. Těšíme se na každého z vás.