fbpx

Zpříjemnit si každý den, vypadá jako holý nesmysl, přesto to docela dobře jde a hlavně opravdu každý den. Osobně na tom pracuji a ráda se s tebou podělím.
Určitě si vzpomeneš na nějaký úžasný den “blbec”, ze kterého tě vytrhla milá maličkost, jako veselé štěně v parku nebo se na tebe někdo jen tak usmál. To nás většinou stopne, a když zpětně shrneme, co tak hrozného se nám stalo, zjistíme, že vlastně nic a že se nám i něco povedlo.

Rekapituluj svůj den

Rekapituluj a udělej si příjemnější každý den. Myslím tím pravidelně. Není třeba čekat na nepovedený den nebo zážitek, který nás zastaví. gaminator bónusz kódok 2021 Udělej z toho každodenní rituál. hivatalos lóverseny fogadóiroda Mě se to nejlépe daří se synem, než jde spát. Snaží se mi povyprávět o příjemných událostech, malých i větších úspěších a já mu vyprávím o svém dnu. Krásně si přitom uvědomím, že jsou téměř každý den momenty, které se vymykají každodenní rutině, a že příjemných maličkostí je skutečně dost. gyümölcsös nyerögépes játékok ingyen Díky tomuto rituálu jsem se naučila si tyto momenty uvědomit.

A kde je ta angličtina?

Každý den ráno přijde našim studentům, včetně mě, do mobilu dvojjazyčná anglicko-česká fráze. Včera jsem hovořila se dvěma z nich a oba se shodli, že už ráno čekají, až jim pípne sms a často se jim právě v té chvíli podaří zrekapitulovat, zda předchozí den nějakou frázi použili a s tím se sveze mini hodnocení celého dne. Chceš se naučit anglicky? Naplánuj si na každý den něco, co tě při rekapitulaci pozitivně naladí, že jsi pro svůj cíl něco udělal/a. – Rekapituluj si svůj den, protože to, žes udělal/a něco pro svou angličtinu tě bude motivovat k tomu, abys pokračoval/a “v jazykovém snažení”. Tedy žádný efekt “a zase začínám znova” nebo “už se do toho musím konečně pustit”.

Objednej si své sms fráze, zajisti si svůj spokojenější den. A určitě si dělej resumé dne. Kromě spokojenosti a motivace je to třetí z ověřených metod, jak zpomalit pádící čas. O první a druhé metodě jsem již psala, viz. odkazy.

Na nic nečekej a připrav si na prázdniny malý rituál v podobě dvoujazyčných sms frází kromě kombinace češtiny a angličtiny nebo němčiny na tebe čeká i kombinace německo – anglických frází. Prázdniny jsou ideální začátek a mobil s tebou cestuje všude.

Mistr anglických prezentací: Jak zaujmout a získat respekt?

Mistr anglických prezentací: Jak zaujmout a získat respekt?

Dnes přináším newsletterem skvělou zprávu. Naše oblíbené školení "Prezentace v angličtině" otevíráme v nových podzimních termínech - 18. října a 25. října 2023. A co je další dobrá zpráva? Tentokrát budeš mít možnost učit se od zkušené lektorky a manažerky Hanky...

Controlling je cesta k úspěchu i v době nepohody

Controlling je cesta k úspěchu i v době nepohody

„Mít přehled, s jistotou se pohybovat v číslech a rozumět finančním údajům ve firmě je klíčovou výbavou každého vedoucího, šéfa nebo manažera, ať už má ekonomické vzdělání nebo ne.“„Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.“A určitě se společně s tebou i...

Novinky a školení od jazz-com: Co vás čeká v podzámčí Hluboké?

Novinky a školení od jazz-com: Co vás čeká v podzámčí Hluboké?

Krásný den všem, já vás srdečně zdravím ze Zámeckého Golf Resortu v Hluboké nad Vltavou, kde, jak mnozí víte, pořádáme většinu našich kurzů, workshopů a školení. Posledním srpnovým dnem uzavřeli letní jazykové programy a tento týden jsme čerstvě zahájili nový studijní...