fbpx

Zpříjemnit si každý den, vypadá jako holý nesmysl, přesto to docela dobře jde a hlavně opravdu každý den. Osobně na tom pracuji a ráda se s tebou podělím.
Určitě si vzpomeneš na nějaký úžasný den “blbec”, ze kterého tě vytrhla milá maličkost, jako veselé štěně v parku nebo se na tebe někdo jen tak usmál. To nás většinou stopne, a když zpětně shrneme, co tak hrozného se nám stalo, zjistíme, že vlastně nic a že se nám i něco povedlo.

Rekapituluj svůj den

Rekapituluj a udělej si příjemnější každý den. Myslím tím pravidelně. Není třeba čekat na nepovedený den nebo zážitek, který nás zastaví. Udělej z toho každodenní rituál. Mě se to nejlépe daří se synem, než jde spát. Snaží se mi povyprávět o příjemných událostech, malých i větších úspěších a já mu vyprávím o svém dnu. Krásně si přitom uvědomím, že jsou téměř každý den momenty, které se vymykají každodenní rutině, a že příjemných maličkostí je skutečně dost. Díky tomuto rituálu jsem se naučila si tyto momenty uvědomit.

A kde je ta angličtina?

Každý den ráno přijde našim studentům, včetně mě, do mobilu dvojjazyčná anglicko-česká fráze. Včera jsem hovořila se dvěma z nich a oba se shodli, že už ráno čekají, až jim pípne sms a často se jim právě v té chvíli podaří zrekapitulovat, zda předchozí den nějakou frázi použili a s tím se sveze mini hodnocení celého dne. Chceš se naučit anglicky? Naplánuj si na každý den něco, co tě při rekapitulaci pozitivně naladí, že jsi pro svůj cíl něco udělal/a. – Rekapituluj si svůj den, protože to, žes udělal/a něco pro svou angličtinu tě bude motivovat k tomu, abys pokračoval/a “v jazykovém snažení”. Tedy žádný efekt “a zase začínám znova” nebo “už se do toho musím konečně pustit”.

Objednej si své sms fráze, zajisti si svůj spokojenější den. A určitě si dělej resumé dne. Kromě spokojenosti a motivace je to třetí z ověřených metod, jak zpomalit pádící čas. O první a druhé metodě jsem již psala, viz. odkazy.

Na nic nečekej a připrav si na prázdniny malý rituál v podobě dvoujazyčných sms frází kromě kombinace češtiny a angličtiny nebo němčiny na tebe čeká i kombinace německo – anglických frází. Prázdniny jsou ideální začátek a mobil s tebou cestuje všude.

Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době

Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době

Mimořádný workshop pod vedením Václava Nováka. Workshop „Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době“ je dalším výjimečným školením, na které bych tě ráda pozvala, a které v září otevírá další cyklus Manažerské akademie pro top management. O své bohaté...