fbpx
ucitelka
„To se to Tomášovi zlepšuje, když si našel kočku v Pasově!“, svěřil se mi jeden z našich studentů, bývalý spolustudent Tomáše. „A o kolik se zlepšil?” “Skoro o úroveň za pár měsíců.  No se na to vykašlu. Každý nemá takovou možnost!“
Samozřejmě že má Tomáš pravdu a není to ani řešení pro každého. Ale vůbec to není třeba.

Ráda bych se opřela o sugestopedii, velmi efektivní a přirozenou metodu výuky jazyků. Studovala jsem ji v Praze a v Berlíně a mám s ní zkušenosti v kurzech více než 20 let. Jedním z jejích důležitých principů je navodit příjemnou atmosféru v kurzu a úkolem lektora je vzbudit maximální důvěru účastníka.
Dle výzkumů, jak z 60let, tak ze současnosti vyplývá, že pokud je atmosféra pro výuku uvolněná a přátelská, jsme schopni se si zapamatovat 3x větší objem dat, který následně umíme i použít. Pohoda v kurzu podpoří naše soustředění až na 95%, což je naprosto skvělý výkon.
Lektor je člověk
Lektor je člověk, ne robot a jako s takovým si s ním přirozeně vytváříme nějaký vztah. Zapomeň na silovou autoritu. Přirozenou má každý dobrý učitel. A ta přinese i to, že mnoho úkolů děláme kvůli učiteli. Abyste měli oba dobrý pocit.
Těš se na svého lektora
A moje rada? Pokud se na svého lektora netěšíš, tak to zabal a hledej jiného. Nemluvím nyní o jeho profesní úrovni, ta je předpokladem. Mluvím o sympatiích k učiteli a pohodě, které na jazykovém kurzu vnímáte. Nemusíš si s každým sednout, ale to není argument. Není argument ani to, že chodíš na firemní kurz a ostatní jsou s lektorem spokojeni. Na takovém kurzu totiž ztratíš třeba 2 nebo 3 roky a s jiným lektorem bys dosáhl/a většího úspěchu za pár měsíců.
Na našich intenzivních kurzech se snažíme vytvořit přátelskou atmosféru pro naše účastníky a díky ní se naši studenti necítí unaveni ani po 8h celodenní němčiny nebo angličtiny. Přijeďte si vyzkoušet naše intenzivní kurzy, jak se naučit efektivně používat cizí jazyk.