fbpx

Díky správnému používání slovníku si můžete snadno a rychle rozšířit slovní zásobu. Jak už jsem psala v předchozích newstelleterech, píši si s několika českými přáteli v angličtině nebo v němčině.

Minulý týden jsem psala kamarádce e-mail v angličtině. Protože píšeme o všem možném, zasekla jsem se na dosud nepoužitém slovíčku. V google translator jsem si ho přeložila, ověřila jeho správnou vazbu v Lexikonu a použila v emailu. Trvalo mi to i s ověřením maximálně 1 minutu.

Hledat nová slovíčka se vyplatí

Včera jsem odpovídala této kamarádce na email a ejhle, hledané slovíčko z minulého týdne jsem automaticky použila v textu. Dostalo se za jedno použití do mé aktivní slovní zásoby.

Slovník je dobrý pomocník, ale aby byl skvělý pomocník, je třeba s ním umět správně pracovat. Jak je možné, že mi pošlou studenti emaily a nesprávně použijí slovíčko nebo jeho vazbu? A někdy dokonce v závorce s komentářem, že neví, zda je to slovíčko správně. Jednoduše. Nevěnovali vyhledání slovíčka ani 1 minutu. Příště ho opět budou hledat. Tím, že neví, zda je slovíčko zvolené správně, podvědomě pošlou info do mozku – „Nevím, zda je to správně, tak proč si ho pamatovat!

Slovník může být kniha, webová stránka nebo aplikace ve vašem mobilu

Jestliže tedy chcete použít nové nebo staronové slovíčko, věnujte 1 minutu času a dohledejte i jeho správnou vazbu. Efektivita takto rozšiřované slovní zásoby je 5ti násobně vyšší, než když se učíte slovíčka ze svých slovníčků nebo poznámek. Sám/a si ho vyhledáte, patří do Vaší slovní zásoby v češtině, použijete ho v konkrétní situaci a zasadíte ho do aktuální vazby / věty.

V práci a vědění je naše spasení

Jak poznat dobrý slovník a jak s ním pracovat je součást našich intenzivních kurzů. Naučíme za podpory správných slovníků hovořit v cizích jazycích v jakýchkoliv oborech.

Přihlašte se na náš intenzivní kurz. Učte se s námi efektivně a přitom v pohodě.

Mgr. Michaela Krausová
Váš jazykový poradce

Volejte +420 602 116 845 nebo napište mkrausova@jazz-com.cz a zúčastněte se našeho intenzivního kurzu.

Pokud vám unikly naše předchozí tipy, napište si o ně na info@jazz-com.cz