fbpx

Myslím, že dnes už opravdu nikoho nemůže překvapit, že Průmysl 4.0 definitivně ovládl svět a v jakékoliv podobě se s ním setkáváme na každém kroku. Faktem ovšem je, že většina zatím chápe čtvrtou průmyslovou revoluci jako jasný trend digitalizace a s ní související automatizace a robotizace výroby. Spíše jako fráze ještě mnohdy zazní, že Industry 4.0 s sebou přinese změny na trhu práce.

Přesto je naprosto jasné, že robotizace a automatizace není ten největší oříšek, protože skutečná revoluce se bude týkat především změny práce týmu lidí, jejich nastavení, flexibility a vlastně i pochopení, jak automatizace zásadně změní nejen pracovní role, ale i způsob života a komunikace nás všech.

“Nedívejme se na 4. průmyslovou revoluci jako na robota, který je nahradí u výrobní linky. Dívejme se na ni, jako na obrovský provázaný komplex změn a začněme u sebe. “ vyzval v jednom z rozhovorů vážený ekonom a prognostik Ing. Peter Staněk, CSc.

Určitě neexistuje žádný univerzální návod, jak se na tyto změny připravit, nicméně v některých společnostech již na přípravě intenzivně pracují a nám je velkým potěšením, že jednatel a majitel jedné z takových společností se s námi o své zkušenosti podělí.
Ing. Stanislav Martinec, podnikatel roku 2017 a zakladatel skupiny firem pod značkou KOMA totiž přijal pozvání a jako jeden z přednášejících vystoupí na

na kterou tě tímto srdečně zveme.

Jak rozvíjí člověka podnikatel roku 2017?

“Rozvoj člověka v KOMA začíná vzděláním, pokračuje budováním dobrých vztahů a vrcholit by měl vytvořením kulturního prostředí přesahujícího výrobní cíle společnosti.” komentuje pan Martinec. Pro všech 230 zaměstnanců navrhl a postupně se spolupracovníky zavedl nový systém vzdělávání, který seznamuje účastníky se základním děním ve společnosti, firemními hodnotami a výhledem do budoucnosti. Jak funguje tzv. Všeobecná KOMA škola a co si máme představit pod vizí KOMA City si můžeš poslechnout na setkání na Hluboké a věřím, že při panelové diskuzi bude dostatek prostoru i na otázky na toto zajímavé a aktuální téma.

Na které další přednášející se můžeme těšit 15. 5. 2020 na Hluboké?

Vedle úvodního vystoupení Jaroslava Řasy a jeho základními pilíři stabilní společnosti se můžeme těšit na originální přednášku Václava Nováka s názvem “Na každém příběhu je důležitější konec než začátek” a Prof. Bohumil Král nás vtáhne do světa čísel svým vystoupením “ Manažerské účetnictví je nástrojem do nepohody.”

K příjemné atmosféře konference jistě přispěje i prostředí Parkhotelu a májově rozkvetlá Hluboká.

Oficiální prodej vstupenek na webu konference je již v plném proudu a pokud nebudeš příliš váhat, obdržíš vstupenky za příznivější cenu.

Setkej se s těmi nejlepšími na konferenci Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí 15. května 2020 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou.