fbpx

Už jsi o tom také přemýšlel/a, jestli není lepší vycestovat do zahraničí na jazykový kurz, než navštěvovat kurz tady? Tam se to přece musí učit samo a přirozeně. A k tomu zahraniční lektoři… Říká se to, že je nejlepší učit se jazyk v dané zemi, než chodit na kurz u nás, nebo?

Jak je to s jazykovými kurzy v zahraničí a u nás

V úterý jsme probírali s naším dlouholetým poradcem kromě jiného právě jazykové kurzy v zahraničí. Je zároveň také spokojeným studentem našich intenzivních kurzů. Každý měsíc tráví 1-2 dny s naší lektorkou na individuálním kurzu angličtiny a má svůj výukový program. „A jak je to vlastně s jazykovými kurzy v Německu nebo v Anglii? Vyprávěl jsem svému známému, že jsem konečně našel kurz, který mi sedí, a že konečně dělám pokroky a mluvím. Řekl mi, že kdybych si vynaložené finance na individuální kurz střádal, mohl jsem si za stejnou cenu již zaplatit třínedělní kurz v zahraničí a ten je rozhodně skvělý. Je to tak?“

Mýty o jazykových kurzech v zahraničí

Známý měl pravdu jen částečně. Náš poradce by si skutečně mohl zaplatit kurz v zahraničí za již vynaložené náklady. Ovšem je třeba dodat, že by tak mohl pokrýt jen náklady na výuku. Rozhodně by se nejednalo za tuto cenu o individuální kurz se všemi výhodami, který má nyní. V kurzech bývá obvykle 6-8 účastníků. Cestovné, ubytování, strava a kapesné jsou již samozřejmě také navíc. Počet hodin je nižší, namísto obvyklých 8h probíhá výuka většinou 5-6 hodin. Abys skutečně využil/a to, že kurz probíhá v zahraničí, je třeba mít šanci hovořit anglicky i mimo kurzy. Chce to štěstí na rodinu, kde bydlíte, volbu školy, která organizuje odpolední program a také trochu kuráže, aby člověk byť sám vyrazil do pubu / hostince a zkusil se bavit s rodilci. Ne všechny složky můžeme vždy ovlivnit. A co je na zahraničním pobytu nejnáročnější? Aby měl kurz význam, jsou 3 neděle pobytu, nejen dle mé zkušenosti, naprosté minimum. “A to je pro mě nemyslitelné,” dodal náš poradce.

Jazykové kurzy v zahraničí rozhodně mohu doporučit, jen je třeba mít veškeré informace, aby se dostavil očekávaný výsledek i uspokojení.

Dobře zvolený kurz je základem úspěchu

Pokud si s volbou nevíš rady, napiš mi nebo zavolej. Ráda sestavím tvůj individuální jazykový program a poradím ti případně i jaký kurz zvolit v zahraničí.