fbpx

Každý z nás má nějaké sny, nebo třeba jeden velký sen. A ten může zůstat klidně snem a je to v pořádku.

Pokud se ovšem rozhodneš svůj sen uskutečnit, je třeba si z něho nejprve udělat cíl a to co možná nejkonkrétnější. Vlastně ho pro sebe “zhmotnit”. Toužíš-li po své motorce, tak už se na ní musíš vidět, jak svištíš krajinou nebo po Golden Gate. Chceš -li nový dům, už se v něm v duchu procházej, ať vidíš, jaký je. Chceš -li mít úspěch a uznání kolegů při prezentaci nebo úspěch při jednání v angličtině, už bys měl/a slyšet nadšené komentáře účastníků. To ale není vše.

“Nesmíte se nenechat zmást” komentuje byť skvělé a realizovatelné cíle Václav Novák, “i ten nejskvělejší a nejreálnější cíl zůstane pouze snem, pokud si nepřipravíš dobrý plán.”

Připrav si svůj plán a nenech se zastavit

Udělej si plán a nenech se zastavit vnitřním komentářem “No jo, ale co je to ten dobrý plán”.

Mnohdy totiž stačí opravdu jen to, že uděláš první krok a připravíš podle svého takový plán, který považuješ za nejlepší v daném okamžiku. Zda byl dobrý, zjistíš. A kdykoliv ho můžeš změnit a vylepšit.

Sama velmi dobře vím, o čem mluvím. I já jsem měla před šesti lety sen udělat konferenci jako setkání všech, kteří považují vzdělání za důležité. Nikdy jsem nic podobného nedělala, nicméně jsem velmi chtěla myšlenku zrealizovat a tak mi pomohlo dát si jasný termín konání a napsat si svůj první plán. Nyní máme za sebou již úspěšný 6. ročník.

Udělej si plán

Možná máš sen pořídit si právě zmíněnou motorku, možná nový dům, možná užít si cestu kolem světa. A my bychom byli rádi u toho a podpořili tvé sny. Činíme tak samozřejmě po svém a protože jdeme cestou vzdělání, připravili jsme pro tebe zbrusu nový katalog kurzů, které mají ambice proměnit tvé sny v realitu.