fbpx

To se lehce říká, ale jak to vlastně udělat? A ještě k tomu tak, aby to člověk dělal s chutí a učení mělo efekt. Na jednu z možností mě přivedl náš devítiletý syn. A co více, úžasně nás pobavil.

Anglické fráze všude kolem

Anglické písničky obklopují nás všechny a určitě ses mnohokrát přistihl/a, že tě nějaká melodie pronásleduje celý den a nejde si ji nepobrukovat. Samozřejmě písnička má i slova a ty nejlepší pasáže si rádi zazpíváme. I když třeba někdy trochu komolíme slova. Náš syn si takto nedávno celý den pobrukoval známý song “I belive, I can fly”. Co si zpívá jsem poznala spíše jen podle melodie. Znělo to sice mile, ale nedalo mi to a refrén písničky jsme si pěkně pustili na youtube se správnou výslovností a rozhodně s překladem. Ten zvládneš sám/a i díky překladu textů písní zde. Syn měl k mému překvapení radost, že jsem s ním text prošla a přeložila. Tím jsem kapitolu této písničky uzavřela. Jak se ukázalo, jen já.

I belive, I can fly

Minulý týden jsme se na dovolené šli zchladit v horkém dnu do bazénu. Syn se rozběhl, odrazil, roztáhl ruce a hádej, co křičel? – Ano, přesně tak: “I belive, I can fly” a hupl do vody. Musím říci, že nás všechny dost pobavil a mě navrch ještě potěšil. Bylo mi jasné, že tuto frázi jen tak nikdo z nás nezapomene. Slyšeli jsme ji ten den ještě několikrát a nejen od syna.
Zpíváš si neodbytně nějakou písničku? Dej si chvilku a podívej se na slova a jejich význam. Můžeš si ji zazpívat celou a pár frází ti určitě zůstane trvale v paměti.
Nevíš úplně jak na to? Nebo ti chybí ta správná motivace? Přihlaš se na náš intenzivní kurz, naši zkušení lektoři ti pomohou s frázemi i s pobrukováním oblíbených písniček.