fbpx

konference hluboká

Setkání zástupců firem na Hluboké se blíží, přípravy vrcholí, vše běží, včetně firemních perníčků, hostesek i tisku programu. Ovšem, jak to už bývá, pokud vše běží podle plánu, je třeba organizátory trochu prověřit a připravit jim nějaké překvapení. Tedy naše překvapení je tu.

Barbora Schelová odlétá
Barbora Schelová, jedna z přednášejících letošního ročníku a ředitelka HR ve společnosti Robert Bosch v Českých Budějovicích odlétá v termínu konference na neplánovanou služební cestu.
Změnu jsme nepředpokládali, nicméně jsme se na tuto možnost připravili a můžeme tak účastníky konference inspirovat přednáškou Petry Meškánové “Cíl, přínos a design Workshopu o interkulturní rozmanitosti v nadnárodní firmě”.
Zkušenosti Petry Meškánové
S Petrou Meškánovou jsem se poprvé setkala před naší loňskou konferencí po jejím návratu z Rakouska do Čech, kde deset let působila v nadnárodní společnosti Borealis L.A.T GmbH. Naprosto mě nadchla svým profesním příběhem.V této firmě se jí totiž podařilo vytvořit a následně řídit realizaci interního vzdělávání pro zaměstnance, aplikovaného následně v 11 evropských zemích a 8 jazycích.
Nabízíme tak účastníkům konference nejen její zkušenosti s vlastním projektem, ale i objasnění proč a v jaké situaci nabídnout zaměstnancům nadnárodní společnosti workshop na téma interkulturní rozmanitosti a povědomí a jak také takový workshop prakticky a poutavě pojmout. Je mi velkým potěšením, že se s námi o své zkušenosti a svůj příběh podělí.
Vratislav Kulhánek a německé firmy
Nečekanou změnou zůstávají tedy téma Robert Bosch a mezikulturní vztahy v této společnosti na konferenci plně na bedrech přednášejícho Vratislava Kulhánka, prvního ředitele této společnosti v Českých Budějovicích, který je známý především jako dlouholetý předseda představenstva a dozorčí rady Škoda Auto Mladá Boleslav. Ve své přednášce může tak srovnat firemní kulturu dvou velkých německých společnostech automobilového průmyslu u nás v Čechách, kterou okoření náhledem na firemní kulturu Skandinávských zemí.
Jako jeho lektorka němčiny ve firmě Robert Bosch v Českých Budějovicích jsem se s ním rozloučila v roce 1997 a mám osobně velkou radost, že přijal po letech pozvání na Hlubokou a my všichni si tak odneseme část jeho zkušeností, doporučení a rad, nejen prostřednictvím přednášky ale i následné otevřené diskuze.
Těšíme se na vás tedy 22.5.2015 na Hluboké v Parkhotelu a pokud jste se ještě nepřihlásili, máte poslední šanci zde

.

Případně volejte +420 602 116 845 nebo pište mkrausova@jazz-com.cz a nepropásněte setkání se zajímavými osobnostmi a jejich zkušenostmi.

.