fbpx

Každý z nás uvítá za den alespoň jedno malé potěšení, a když kromě uvolnění a inspirace přinese ještě něco navíc, je to potěšení snů. A věř nebo ne, já jsem jedno takové objevila a moc ráda se s tebou o něj podělím. Má totiž nečekaně pozitivní vliv nejen na mou angličtinu, ale i na program mého dne. 

Stačí opravdu málo a dostaneme mnoho

Mě v tomto případě stačí zapnout počítač a spustit si Google Chrome (prohlížeč). V tom okamžiku mám přes celou obrazovku úžasnou fotku z nějakého zajímavého místa a každý den mě překvapí jiná země, jiná krajina, jiný pohled. A tím to celé teprve začíná.

Další milá překvapení

Uprostřed mě fotka zdraví “Good morning, Michelle” “Whats your main focus for today?”  A ač to vypadá banálně, tato jednoduchá věta mě vždy přiměje se skutečně zamyslet nad tím, co je priorita dne, zapsat si ji a tak se na ni také lépe soustředit. Menší úkoly si můžu psát vpravo do “To do” schránky.

A nyní přichází jako bonus něco pro mou angličtinu. Dole na stránce na mě vždy čeká nějaký báječný citát v angličtině, který si s chutí přeložím. Opravdu s chutí, protože mě inspiruje a  na chvíli i zastaví. I když si někdy musím pomoci překladačem. Nicméně dobrovolně a ráda se snažím mu vždy porozumět, protože všechny citáty skutečně stojí za to.

Opravdu denně a i pro méně zkušené angličtináře

Můžeš klidně namítat, že mi to stejně dlouho nevydrží. Ale to tě ráda vyvedu z omylu. Tohle každodenní potěšení si totiž vychutnávám už více než dva roky. A vím to tak přesně, protože jsem již jeden newsletter o této každodenní možnosti psala. Jen k němu dnes mohu přidat ještě jednu skvělou novinku, a tak otevřít možnost i těm, kteří se necítí na citáty v angličtině  a rádi by něco jednoduchého.

Nech se inspirovat svou každodenní mantrou.

Tou novinkou je každodenní mantra, nebo chceš-li, každodenní motivace. Opravdu velmi jednoduchá, nicméně stojí za to, stejně jako citát. Často se povede, že díky ní změním své nastavení celého dne hned na jeho začátku. Posuď sám/a, jak jednoduché a přitom silné mantry mohou být: “One step at a time.” nebo “Do it now.” a nebo “Think big, live simply.” a tato “Eat the frog.”

<Stejně jako citáty si mantry ukládám. Jen mantry mají jednu obrovskou výhodu. Nedají se totiž jako citáty kopírovat, a tak, pokud si je chci uložit, musím si je přepsat. A každý den jedna mantra, kterou musím umět napsat, to už je nějaká slovní zásoba ve frázích. Co myslíš?

A jak dostat všechny ty fotky, citáty a mantry do počítače?

Máš nainstalovaný prohlížeč Google Chrome? Výborně. Pak si jen doinstaluj rozšíření Momentum. A je to.

A pokud by tě snad moje doporučení zatím neoslovilo, udělej si svou malou velkou radost na některém z našich kurzů. Kromě intenzivní výuky tě čeká příjemná atmosféra, ve které není nouze o citáty, mantry ani o pozitivní fotky.