fbpx

Máme za sebou 5. ročník konference Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí a určitě mi všichni zúčastnění potvrdí, že se opět velmi vydařil. Akci zahájil senátor parlamentu ČR a starosta města Hluboká Tomáš Jirsa, který všechny přivítal a po něm se ujal slova profesor Zelený se svojí přednáškou Jak chápat rychlost vývoje a jak se s ní vyrovnat. Myslím, že všechny přítomné HR, ředitele a jednatele zaujal svým pohledem na budoucnost firem nejen ve světě, ale i u nás. Zdůraznil nutnost rychlého vývoje a neustálého vzdělávání.

Také druhý přednášející Václav Novák z M. etoto zakłady bukmacherskie L. Moran ve své přednášce Šetřením ještě nikdo nezbohatl sice kladl důraz na marži, ale nakonec řekl: „Za vzdělání svého zaměstnance vždycky rád zaplatím. Jen vzdělaní lidé mohou pomoci mé firmě.”
Se vzděláním se snoubí pojem firemní kultura. Jak o ni pečují ve firmě Siko koupelny nás seznámila Lucie Bergerová. Účastníci se tak dozvěděli, jakým školením projde nový zaměstnanec, konkrétní příklady vzdělávání a spoustu jiného. A že model Sika koupelny je úspěšný, o tom svědčí mladý kolektiv a velmi nízká fluktuace.
“Rozděl a panuj”, nazval svoji přednášku Radomil Bábek, a poukázal při ní na současný stav společnosti a myšlení lidí. Skvěle doplnil prof. Zeleného svými názory na budoucnost firem, kde mluvil o tikajících časovaných bombách. Jednoznačně, tak podpořil firemní vzdělávání a hlavně kritické myšlení.
Opravdovým vrcholem byla panelová diskuze, kde účastníci diskutovali s přednášejícími. Této části konference dáme v příštím ročníku určitě větší časový prostor Velmi ráda bych zmínila i podařené čtvrteční workshopy na aktuální témata Jak prezentovat s chutí a v klidu s Petrou Meškánovou a Jak procházet aktivně a spokojeně změnami s Vladimírem Strejčkem. Těší nás, že měly úspěch stejně jako v předcházejícím ročníku a na žádost účastníků je rozhodně zařadíme do programu i příští rok.
Na závěr bych si půjčila oblíbený citát pana Václava Nováka od Majakovského: Miluji život a mám tu čest každý den mu to dokazovat. gry hazardowe na prawdziwe pieniadze
Těším se 18. května 2018 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou na setkání s vámi na 6. ročníku konference Trendy firemního vzdělávání třetího tisíciletí.