fbpx

Michaela Krausová si myslí, že i když je teprve duben, je třeba naplánovat letní aktivity. Vzdělávací a jazykové centrum jazz-com učí jazyky po celý rok děti i dospělé. S angličtinou pro děti tady bude i v červenci, příměstský tábor ale není o učení. Mluví se tady sice hlavně anglicky, ale je to zábava.

Letošní hlavní téma v sobě nese jméno nejkrásnější a nejstatečnější ze schwarzenberských princezen, Pavlíny. Děti budou hledat její poklad a určitě ho najdou. Od 15. – 19. července se letos už tři skupiny dětí rozdělené podle věku budou potkávat na částečně společném programu, částečně budou užívat prázdnin ve skupinkách.

Letošní novinkou bude i asistentka Amie Sara Crockett, čtrnáctiletá vnučka hlubocké babičky. Žije v Americe, chodí tam do školy a samozřejmě jako rodilá Američanka mluví velmi dobře anglicky. Zpočátku se rodina Amie hodně stěhovala, bydleli v Německu, následně ve státě Missouri, Tennessee, ve státě Florida a nyní Texasu, kde se usadili. Krásný paradox je, že se narodila v českobudějovické nemocnici. Amie rozumí skutečně skvěle česky a domluví si vše, co potřebuje.

To je pro všechny děti na anglickém táboře skvělý bonus. Kromě každodenní komunikace s rodilou mluvčí se mohou těšit na vyprávění o tom, jak se žije v Americe a v čem je to jiné, než u nás. Získají zkušenosti v mluvené angličtině a určitě zcela přirozeně pochopí, k čemu je dobré umět anglicky. Aktivní zapojení mladé Američanky je pro jazykový dětský tábor skvělá výhoda! Krásná motivace nejen pro děti, ale i zpestření a získání zkušenosti pro mladou slečnu, která hledá společnost a aktivitu na prázdniny. Program příměstského tábora bude bohatý, jako vždy, připravený také ve spolupráci s kastelánem zámku Hluboká. Děti objeví místa, kde skutečně žila kněžna Pavlína. Na Hluboké není nouze o výletní cíle, pamětihodnosti, plovárnu u řeky i na Barborce. Hluboká je prostě beautiful!

Loni se dětem nejvíc líbil úžasný piknik na zahradě Blanky Macháčkové, v restauraci Solidní šance jsou k dispozici výborné obědy, čerstvé svačinky i zázemí poskytují prostory v ZŠ.

K dobré náladě pak přispěje i závěrečná besídka, kde děti předvedou, co se za ten týden naučily a jak si vedou v konverzaci. Anglicky se mluví nejen naživo, v konverzaci se využívají i scénky nahrávané na video. Natočené medailonky přináší bezprostřední odezvu a pomáhají dětem lépe vnímat svůj jazykový projev. Na programu budou i filmy v angličtině, hodiny s rodilým mluvčím a role v divadelním představení, hry venku i uvnitř.

Inspirace knihou Mileny Lenderové o Pavlíně ze Schwarzenbergu tak dětem přinese nejen blízké seznámení se sympatickou postavou historie, ale i poznání toho, jak talentovaná a zajímavá žena to byla, a čemu všemu se věnovala ve svém bohužel tak krátkém životě.