fbpx

Zlepšit paměť si podle nových poznatků vědců a na základě mých dlouholetých zkušeností se studenty, může každý bez ohledu na věk. Ostatně všichni, co jste se se mnou již setkali, víte, že argument: „Už jsem na jazyky moc starý/á“ vůbec neberu. Paměť je totiž tvárná i v dospělosti a dá se trénovat podobně jako svaly.

Mozek se skládá ze dvou částí. trustly kaszinó online Levé hemisféry, kterou používáme při počítání, logických úvahách apod. a pravé hemisféry, která projevuje emoce a pocity, prožitky. Abychom co nejlépe využili svoji kapacitu a paměť nám dobře “sloužila“, měli bychom využívat levý i pravý mozek zároveň, jako jeden celek. Tedy nové informace hned prakticky použít.
Ve škole sedíte nad knížkou plnou textu a posloucháte výklad učitele… Takto ale zapojujete pouze jen levou hemisféru. tippmix sportfogadas Proto si z této hodiny vůbec nic neodnesete. Teprve při zapojení obou hemisfér začne mozek pracovat, jak má.

Jak se tedy učit jazyk? Jak si zapamatovat slovíčka i fráze?

Není to tak složité a je to vlastně celkem přirozené. Dejme si konkrétní příklad:
Potřebujete si zapamatovat slovíčko POTVRDIT.

1. Vložte si ho do věty. Například: „Rád bych potvrdil rezervaci.“

2. Aktivně hledejte možnosti použití věty.

  • Naplánujte si rozhovor s rodilým mluvčím tak, abyste frázi museli použít.
  • Když budete psát v práci email, větu se tam doslova snažte nacpat.
  • Máte domácí úkol z kurzu angličtiny? Použijte danou frázi při posílání zpětného emailu lektorovi. kocsmai nyerőgépes játékok ingyen kockás
  • Pokud nepoužíváte cizí jazyk v práci, najděte si na některé sociální síti partnera na komunikaci. Možností je skutečně mnoho např. http://www.aj.cz/penfriends/, a osobně mám skvělé zkušenosti s virtuálním světem Second life, kde hovoříte s cizinci on-line www.secondlife.com.
  • Na dovolené plánovitě větu použijte. Přehrajte si situaci v duchu a frázi si řekněte nahlas. Pak je samozřejmě třeba ji použít v reálné situaci.

Teď už víte, že zlepšovat svoji paměť znamená, že ji nejen trénujete učením a opakováním, ale že si například fráze propojíte s co nejhlubším jazykovým zážitkem. Zkrátka frázi použijete v odpovídající situaci.

Pokud si nejste jisti nebo nevíte, jak na to, přihlašte se na náš intenzivní jazykový kurz, kde vám lektorka názorně předvede, jak se učit rychle a efektivně.

A nemávejte nad tím rukou, po 20 intenzivních letech praxe už si mohu dovolit říct, že co jste nyní četli, 100% funguje. Mějte se fajn a nechte mozek, ať Vám slouží.