fbpx

news84

Je skvělé, když se máme každý den na co těšit. A stačí opravdu maličkosti, které nám vylepší celý den. Mně se povedlo jedno takové každodenní potěšení objevit. A protože má nečekaný přínos pro můj denní program i pro mou angličtinu, ráda se s tebou o něj podělím.

Je to prosté.
Pokaždé, když zapnu počítač a spustím Google Chrome (prohlížeč), mám přes celou obrazovku fotku z nějakého úžasného místa na zeměkouli, především z přírody. Každý den jiná a každý den překvapení. Ale tím zdaleka nekončím. Uprostřed mě fotka zdraví “Good morning, Michelle” “Whats your main focus for today?” A tato jednoduchá věta mě vyzve, abych se zamyslela, co si chci stanovit jako nejdůležitější úkol dne. Báječně mi to pomůže soustředit se na prioritu dne. Menší úkoly si mohu psát vpravo do “To do”. A pak další odměna. Vždy nějaký báječný citát v angličtině, který si s chutí přeložím, protože mě vždy inspiruje a na chvíli zabrzdí. Pravda, někdy mě zabrzdí trochu déle, než ho pochopím nebo přeložím. Nicméně dobrovolně a ráda se snažím mu vždy porozumět, protože všechny citáty jsou skutečně skvělé.
A co více
Svoji každodenní radost si, bez přehánění, užívám tři měsíce a minulý týden jsem ji dokonce ještě povýšila. Začala jsem si psát na kartičky slovíčka nebo fráze, které se v citátu objeví. Skutečně s radostí a s chutí porozumět stále více citátům bez překladače či slovníku. Osobně bych nevěřila, jakou sílu může mít obrázek krásné krajiny nebo romantického zákoutí a chuť se dozvědět, jakým skvělým citátem mě můj prohlížeč dnes překvapí.
Jak dostat fotky a citáty do počítače?
Máte nainstalovaný prohlížeč Google Chrome? Výborně. Pak si jen doinstalujte rozšíření Momentum.
A pokud by tě snad moje doporučení neoslovilo, udělej si svou malou radost na některém z našich kurzů. Kromě intenzivní výuky tě čeká příjemná atmosféra, ve které není nouze o citáty, ani o pozitivní fotky.