fbpx
„Každá krize se vyřeší intelektuálním kapitálem,“ komentoval současnou situaci při našem posledním rozhovoru pan Václav Novák, jeden z našich nejúspěšnějších krizových manažerů. „Vzdělaní zaměstnanci jsou naprosto klíčoví hráči pro úspěch a stabilitu firmy a jednou z podmínek k její dlouhodobé prosperitě. Ostatně ukazují to i studie, které zachycují vývoj firem, které šly krátce po krizi v roce 2008 v žebříčku úspěšnosti rychle nahoru. Všechny zainvestovaly do vývoje a nebály se vložit nemalé prostředky do vzdělání lidí a inovací, protože jen firma, která je schopna se přizpůsobit novým podmínkám má šanci na přežití a dlouhodobou prosperitu. A to lze bez loajálních a vzdělaných zaměstnanců jen velmi těžko.” dodává pan Novák, který má dlouholeté zkušenosti s úspěšným vedením velkých výrobních firem včetně období hospodářské recese.

Následkům můžeme předejít

Současná situace samozřejmě není srovnatelná s krizí, kterou jsme zažili v roce 2008. Ale i přesto můžeme v historii najít mnohé odpovědi na dnes aktuální otázky. A stejně tak se můžeme poučit ze zkušeností z jiných náročných období společnosti, protože v mnohém ohledu se dají očekávat podobné následky, kterým tak můžeme předejít.

Návrat k “normálu”

Samozřejmě nemůžeme vědět, jak se bude dále situace vyvíjet. Nicméně je jisté, že nyní všichni napneme své síly, abychom se s koronavirovou krizí vyrovnali a co nejdříve obnovili běh věcí. Ovšem o návratu k dřívějšímu “normálu” to určitě nebude, protože ať chceme nebo ne, budoucnost už není to, co bývala.

Manažerská akademie

Čeká nás náročné období změn a jsem přesvědčena o tom, že je třeba s tím počítat a připravit se něj. Proto jsme oslovili špičkové manažery z praxe a společně s nimi jsme sestavili sérii workshopů jako Manažerskou akademii pro období krize a změn.
Jsem si jista, že každý z workshopů ocení i velmi zkušení manažeři a za nás mohu říci, že intenzivně pracujeme na dalších, které vznikají na základě intenzivní komunikace s odborníky z praxe i účastníky našich školení.

Vzdělávání za pochodu

Na závěr bych ráda citovala prof. Milana Zeleného, který ukončil svůj rozhovor ze dne 6. května slovy “ “Především, nemáme „univerzální rady“ – odkud taky? – Musíme se tedy začít vzdělávat sami, zcela vážně, a za pochodu.”
6. května 2020 v rozhovoru pro Parlamentní listy profesor Milan Zelený z karantény

8. ročník konference

Management, znalosti a praxe

Co vše musí zvládnout manažer v období krize a změn 23. října 2020 Parkhotel Hluboká nad Vltavou