fbpx

Tak si představte, že jsem dostal nabídku z Lince na projekt pro rozšíření cestovního ruchu v některých oblastech v Rakousku a to na základě široké nabídky různých sportovních činností a aktivit. Stal bych se tak členem realizačního týmu, což by znamenalo podílet se na přípravě strategie, výběru míst a vhodných sportovních aktivit, sestavováním průvodců, propagaci a tak dále. Prostě práce snů.

Jenomže celá komunikace neprobíhá v němčině, ale v angličtině . Všechny příručky k projektu, práce v týmu, meetingy i materiály. A s mou středně pokročilou úrovní to nedám!“ Postěžoval si při našem setkání James ( přezdívka v jazykovém kurzu), sportovec tělem i duší, který snad může trénovat všechny sporty včetně šachů a v pořádání sportovních pobytů i v zahraničí je jako doma.
„No pravděpodobně nakonec účast na projektu odmítnu a nabídnu ji jedné z vašich lektorek,“ dodal. „Na takový projekt je třeba mít hlavně dobrou angličtinu a s těmi odbornými záležitostmi jí poradím.”

Když ne teď, tak kdy

Samozřejmě jsem Jamese hned zarazila a v předání účasti na projektu lektorce nepodpořila ani trochu. Naopak. Proč? Že by kvůli přetížení lektorky? Ne ne. Protože taková šance zlepšit se v jazyce a zároveň uplatnit své zkušenosti v oboru se nezahazuje. Účast na zajímavém zahraniční projektu je pro cizí jazyk motivace a motor na stříbrném podnose. Pro začátek si stačí připravit příslušnou slovní zásobu k projektu, plánovitě sledovat videa z oboru v daném jazyce a číst si na netu zajímavé články k tématu. Zkrátka se obklopit oborem i jazykem.

Naskoč do rozjíždějícího se vlaku

Jakmile se dá projekt nebo jiná mezinárodní akce do pohybu, naskočíš do rozjíždějícího se vlaku a přirozeně nasáváš informace, které aktuálně potřebuješ pro aktivní účast. A můžeš mi věřit, že tvoje touha předat co nejvíce z vlastních zkušeností bude silnější, než obava třeba ze slabší gramatiky. Komunikace s ostatními tě bude přirozeně nutit hledat si další a další výrazy, fráze a informace v cílovém jazyce. A po půl roce? Kde jsou tvoje obavy z nedokonalé angličtiny? – V prachu!

Hned zítra sedni na internet a najdi si pro začátek výstavu psů v Rakousku, soutěž o nejlepší dort v Německu nebo Maraton ve Francii.
Pak mi napiš nebo zavolej a my tě s našimi lektory jazykově připravíme na cestu i projekt. Už na nic nečekej. Společně otevřeme tvé nové možnosti.

Volejte +420 602 116 845 nebo napište mkrausova@jazz-com.cz a zúčastněte se našeho intenzivního kurzu.