fbpx

„… a konečně se naučím cizí jazyk.“ Každý si určitě někdy dal takové předsevzetí. Snadno se to řekne, ale hůře udělá. Jestli vám můžu doporučit – zavrhněte samostudium. Aspoň pro začátek. Lidí se železnou vůlí je málo a je lepší mít nad sebou bič v podobě hezké lektorky. Zamyslete se, jaký kurz by vám nejlépe vyhovoval.

Individuální kurz

Velkou výhodou je, že se lektor věnuje pouze vám. Výuka, pokud se domluvíte, může být i u vás doma. S lektorem si zvolíte frekvenci a intenzitu výuky. Takové studium je samozřejmě cenově náročnější a nelíbí se týmovým hráčům.

Docházkový kurz

Ve skupině je přece jenom větší zábava. Zodpovědněji se připravíte na hodinu – přece se neztrapním před ostatními. Ovšem každý týden musíte být v určitý čas na určitém místě a úroveň studentů je různá – každý máme jiné studijní předpoklady.

Intenzivní kurz

Proč absolvovat 20 hodin výuky za půl roku, když je můžete zvládnout za víkend. Celou dobu mluvíte jen cizím jazykem a na ostych není čas. Po takové nalejvárně musí ovšem následovat další výuka, ať už samostudium nebo třeba docházkový kurz, jinak vše zapomenete. Ne každý ovšem zvládne vysoké tempo.

Pokud jste si vybrali typ kurzu, musíte najít školu, která takový kurz nabízí. Nezapomeňte se podívat, jakou má daná škola historii. Čím je starší, tím lze předpokládat větší zkušenosti s výukou. Přečtěte si reference. Pokud chcete být důslední, vyhledejte, co se o škole píše na internetu popřípadě se poptejte známých.

Výborně. Našli jste aspoň tři schopně vypadající školy. Každá nabízí kurz, který vám vyhovuje. Pro který se rozhodnout? Podívejte se nejprve na počet studentů ve třídě. Pokud budete mít 9 spolužáků, za jednu lekci, budete mluvit maximálně čtyři minuty. Tady se asi moc nenaučíte. Studijní materiály – jsou v ceně nebo si je ještě musím dokoupit. A co občerstvení? Když mi vyschne v krku, dostanu napít? A to nejdůležitější. Lektorka. Jaké má vzdělání a zkušenost? Není to jen au-pair z Anglie?

Pokud si projdete jednotlivá kritéria a zodpovíte všechny otázky, máte velikou šanci vybrat dobrý kurz a za půl roku překvapit své známé třeba angličtinou.

Jak jste vybrali jazykový kurz vy?