fbpx

Dnes budu pokračovat v prázdninových tipech, jak zařadit cizí jazyk do vašeho běžného dne. Díky těmto tipům můžete získat nezbytnou motivaci učit se a můžete tak i zintezivnit vaší jazykovou přípravu. Doufám, že se vám i tentokrát bude líbit.

Rozvíjej touhu a chuť učit se jazyk. Bez nich se daleko nedostaneš.

K tomu ti může pomoci oblíbený serial, kterému bys chtěl/a rozumět v originále. Pod následujícím odkazem najdeš velký výběr anglických seriálů on-line s českými titulky http://topserialy.cz. Titulky si můžeš jednoduše vypnout nebo zapnout. Doporučuji vybrat si oblíbený seriál, nebo ten, který znáš, pokud je na seznamu. Kromě pozitivní motivace se budeš více soustředit na to, co kdo říká. Díl seriálu si pusť nejdříve s českými titulky.

Pokud zapíchneš oči na titulky, nic se neděje, originál budeš slyšet a pokud trochu přidáš na hlasitosti, bude to určitě lepší. Nemusí to být tentýž den, nicméně je skvělé, když si ho znovu pustíš do týdne ještě jednou a na titulky jen tak mrkneš a budeš se snažit sledovat děj a jazyk v původním znění.  Potřetí bych pustila seriál už bez titulků, čím dříve, tím lépe. Na základě mé zkušenosti i 2 shlédnutí mají dobrý efekt. A ještě něco, hlavně pro dámy – když si pustíte seriálový díl doma při úklidu nebo při vaření a při pobíhání ho jen slyšíš, je to další skvělý způsob, jak si zafixujete fráze.

Obrovská výhoda filmů je v tom, že tě můžou vtáhnout a kromě frází, slovíček a správné výslovnosti, si automaticky přiřadíš danou frázi ke správné situaci včetně hlasové intonace. Ta je v každém jazyce odlišná, nicméně velmi důležitá. Dodává skutečnou autenticitu tvé angličtině/němčině. Když ještě správně rozhazuješ rukama jako seriálový hrdinové, nemá to chybu :-).

V našich kurzech velmi rádi používáme autentické video-dialogy, které zařazujeme do výuky nejen jako zpestření, ale i jako nedílnou součást některých jazykových bloků. Přijeď si je vyzkoušet na Hlubokou na náš jazykový kurz.

Moje jazykové tipy jsou jednoduché a snadno je můžeme zařadit do běžné rutiny dne. Pokud si nebudeš jist, napiš nebo zavolej. Ráda ti poradím, jak na to, jako v případě každodenních dvoujazyčných sms do tvého telefonu, které mají veliký ohlas. Tento článek zde.
Pomůžu ti udělat si z cizího jazyka životní styl.

Michaela Krausová

Váš jazykový poradce

mkrausova@jazz-com.cz, +420 602 116 845

Pokud vám unikly naše předchozí tipy, napište si o ně na info@jazz-com.cz