fbpx

Všichni víme, jak je nejen příjemné, ale i důležité mít sny. Určitě každý z nás nějaké máme, včetně těch jazykových. Pro jejich uskutečnění je velmi důležité o nich přemýšlet, do detailu si je představovat a hlavně je necenzurovat. To bohužel málokdy děláme. Většina z vás nad snem mávne rukou a řekne si, že se nikdy nesplní. ingyen nyerőgépes játék Ale tím si naprosto znemožníte dosažení realizovatelného snu! A proč o tom mluvím v souvislosti s cizím jazykem? nyerögépes játékok ingyen kockás

Věčný začátečník

Minulý týden jsem připravovala program pro našeho nového studenta on-line kurzu němčiny ve virtuálním prostředí. Zpovídala jsem ho, proč se chce učit, kam se chce posunout, zda je limitován termínem důležitého jednání nebo třeba i dovolené a mimo jiné, zda zná svou jazykovou úroveň, popřípadě do jaké úrovně by se zařadil, než ho sama přezkouším. S povzdechem odpověděl: „No, já jsem takový ten věčný začátečník, alespoň mě tak označují, tak by mi stačilo, abych se v cizině nějak domluvil v hotelu, restauraci nebo pokud by bylo třeba, u lékaře. Zkrátka v běžných situacích, abych nebyl úplně za pitom… .”

Zahoďte výraz „mě by stačilo…“!

Je velmi důležité, když člověk ví, co od kurzu očekává a kam se chce v jazyce dostat a proč. To je v pořádku a od každého našeho studenta chceme, aby to vyslovil, ať už sám, nebo k tomu dojdeme společně. Co mě ovšem nadzvedlo ze židle byla informace – „No, já jsem takový ten věčný začátečník, alespoň mě tak označují, tak by mi stačilo,…“ Nic takového – „Mě by stačilo“. Řekněte si, jak byste si přáli umět německy nebo anglicky nebo třeba čínsky! A nahlas! Autocenzura totiž může být skutečně důvod, že se cizí jazyk nikdy nenaučíš a prokazatelně zamezuje uskutečnění snů. tippmix asztali verzió

Napiš si svůj jazykový sen

Takže si teď pěkně napiš velkými písmeny na papír: „Chci umět ..“ a pověs si papír na viditelné místo. A to, na co se vymlouváš nebo co tě brzdí v plnění snů, také napiš a pak hned pěkně zmačkej a zahoď. Uvidíš, jak se ti uleví a jazyk ti půjde lépe. Já si jdu také napsat jednu větu ke zmačkání. Neplatí to totiž jen pro jazyky.

PS: Přemýšlím, že bych zakázala používat označení věčný začátečník…

S tvými jazykovými sny a jejich realizací ti rádi pomůžeme na našich intenzivních jazykových kurzech. A mačkat a zahazovat papíry s nápisy ti také pomůžeme. Společně nám to půjde skvěle.