fbpx

Poprvé, na začátku nového roku v novoročním předsevzetí. Podruhé, když se vrátíme po dovolené, kde se setkáváme s cizinci. A potřetí, když přijde náš newsletter s tipy, jak jednoduché je zařadit cizí jazyk do života.

Pokud jste ještě žádný z našich tipů nevyužili, vyzkoušejte ty dnešní.

  1. Využij čas, kdy čekáš nebo máš volnou chvíli na zastávce, v autě, v čekárně, v restauraci, … pro svoje jazykové vzdělávání. Využij opravdu každou možnost a nečekej na to, až budou ideální podmínky nebo na předsevzetí typu: „Jo, jo, příští týden už začnu.“ – Začni s tím zítra.
    Ideláním pomocníkem jsou naše SMS dvoujazyčné zprávy do tvého mobilu, nebo si nalaď cizí stanici v autě nebo na mobilu, poslouchej zjednodušenou četbu, nebo sleduj film v původním znění s titulky. Podrobnosti a odkazy k těmto tipům najdete v předchozích dvou newsletterech nebo na našich webových stránkách
  2. Uč se slovíčka ve frázích, ne jednotlivě. Je snadné si uvědomit „Jak se máš“, než jen pouhé izolované „mít“ a pak ho použít ve větě. Jak pracovat se slovíčky najdete v našem newsletteru zde.
  3. Použij svou fantazii. Vizuální obrazy ti pomohou pamatovat slova. Byť by to byl obrázek z česko – anglického pexesa, nebo prostá skica ke slovíčku, které si napíšeš na lístek. Úplně nejlepší je ovšem spojit si slova, slovní spojení i celé fráze s nějakou situací. Napiš si je na lístek. Zkus si pak takovou situaci představit, představit si v ní sebe.Třeba i zavři oči a pak si řekni slovní spojení nebo frázi pěkně nahlas. A žádné šeptání. S důrazem, jaký si situace žádá. Jakmile už jsi to jednou řekl/a nahlas, je pravděpodobné, že příště to půjde také.

Přemýšlíte o tom, že byste se rychle zlepšili v angličtině nebo v jiném jazyce? Zavolejte +420 602 116 845 nebo napište, že byste chtěli absolvovat náš intenzivní kurz. S programem a časovým rozvrhem kurzu vám rádi poradíme.

Pokud vám unikly naše předchozí tipy, napište si o ně