fbpx

Určitě je ve tvém okolí pár kolegů nebo kamarádů, kteří když promluví, anglicky nebo francouzsky, obdivně si pomyslíš: “Takhle bych chtěl/a také jednou mluvit”. Tak tak mluv, máš to na dosah. Uč se angličtinu jako herec.

Pravděpodobně už jsi zjistil/a, že mnohý/á z těch, které z úctou v angličtině posloucháš, mluví velmi jednoduše a nemají perfektní gramatiku. A možná jsi na tom dokonce lépe. Ale pokud jsou schopni se na všem domluvit a snaží se o co nejlepší výslovnost, celkový dojem je: “Ten/ta umí báječně anglicky”. A právě i to někdy skutečně potřebujeme, abychom při setkání nebo jednání s cizincem nastolili partnerstv. A získali tím i nějaké body navíc.

Uč se angličtinu jako herec

Samozřejmě netvrdím, že teď máte zahodit gramatiku a vrhnout se jen na trénink výslovnosti. Ale rozhodně musím říci, že opravdu dobrá, trénovaná výslovnost má větší váhu, než bychom očekávali a přesvědčila jsem se o tom již několikrát osobně.
Naprosto mě ošálila herečka Tereza Bebarová, která hraje v seriálu Ulice Rusku a mluví česky se silným ruským přízvukem. Byla bych se vsadila, že mluví skvěle rusky, než navštívila Všechnopárty Karla Šípa a pronesla: “Mám hudební talent a napodobuji různé jazyky. Žádný ale neumím. A když by bylo třeba, tak se ho naučím. Nejdůležitější je, jak to zní. A možná mě doplníš, že obdivovaný Vlasta Burian byl na tom byl s jazyky stejně. Oba zajímal spíše správný přízvuk než gramatika, aby vzbudili dojem, že jazyk ovládají. A ve většině z nás také vyvolali dojem skvělých jazykových znalostí.

Udělej svou skvělou výslovností dojem.

Naše studentka Renata je mírně pokročilá angličtinářka, nicméně hojně sleduje filmy v původním zněním s titulky a i do tréninku výslovnosti se skutečně opřela. Uznání se dostavilo nečekaně brzy. Jako asistentka s úsměvem přivítala jednoho váženého norského zákazníka jejich firmy a prohodila s ním několik frází. Ovšem s výslovností, jakoby měla v ústech bramboru jako pěst.
A seveřan? Od té doby o ní vždy mluví, jako o dámě, která má báječnou angličtinu a při návštěvě ji nikdy nezapomene přijít pozdravit. Toho si cení i vedení společnosti, protože přichází na jednání příjemně naladěn.

Výslovnost jazyka

Snaž se co nejlépe o výslovnost jakéhokoliv jazyka a rozhodně tím zvýšíš status u svého okolí včetně rodilých mluvčích.
A bonus? Budeš sám/a cítit větší jazykové sebevědomí a chuť i motivaci se zlepšit i v gramatice, i když se v klidu domluvíš a nic tě netlačí se zlepšit.
A pokud nemáš možnost naposlouchat a natrénovat angličtinu na dovolené posílám na doporučení naší skvělé lektorky Jitky odkaz na seriál Mad man.

Přednášející konference Management, znalosti a praxe

Přednášející konference Management, znalosti a praxe

Ráda bych tě osobně pozvala na jubilejní 10. ročník naší konference Management, znalosti a praxe, který se koná 19. května 2023 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou.Letošní podtitul konference zní “Smysluplné moderní technologie v praxi” a umožní nám v mnohém ohledu...

Specifika interkulturní komunikace mezi česky a německy mluvícími kolegy

Specifika interkulturní komunikace mezi česky a německy mluvícími kolegy

Pokud více spolupracuješ s kolegy nebo partnery z jiné země, určitě mi potvrdíš, že je někdy obtížné se úplně pochopit s německým kolegou, i kdyby mluvil skvěle česky. Nepomůže ani to, když oba mluvíte dobře anglicky. O jakém tipu hovořím? Každý národ má své jedinečné...

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

Naučit se nový jazyk nebo zlepšit své dovednosti může být někdy celkem náročné, ale existují způsoby, jak si to usnadnit. Je důležité nevytvářet si další překážky, které nám mohou v pokroku celkem účinně bránit. Není nad to, když si umíme sami sobě pěkně zatopit…...