fbpx

V době AI a dalších stovek možností, jak se můžeme učit nebo si udržovat znalost třeba angličtiny, ti možná přijde úsměvné, jak jednoduchý tip pro tebe a tvou angličtinu mám. Nicméně já jsem naprosto přesvědčená, že právě „malé“ tipy využiješ hned, vydržíš u nich a máš z nich pak velkou radost. To vše nám v prohlížeči umožní Momentum.

Krásná předehra

Každý z nás uvítá za den alespoň jedno malé potěšení, a když kromě uvolnění a inspirace přinese ještě něco navíc, je to potěšení snů. A věř nebo ne, já jsem jedno takové objevila a moc ráda se s tebou o něj podělím. Má totiž nečekaně pozitivní vliv nejen na mou angličtinu, ale i na program mého dne.

Stačí opravdu málo a dostaneme mnoho

Mě v tomto případě stačí zapnout počítač a spustit si Google Chrome (prohlížeč). Rázem mám přes celou obrazovku úžasnou fotku z nějakého zajímavého místa a každý den mě a třeba i nyní tebe, překvapí jiná země, jiná krajina, jiný pohled. A tím to celé teprve začíná.

Další milá překvapení

Na uvítanou mám pozdrav “Good morning, Michelle” a “Whats your main focus for today?” A ač to vypadá banálně, tato jednoduchá otázka “: „Na co se dnes především soustředím?“, mě vždy přiměje se skutečně zamyslet. Nad tím, co je priorita dne, zapsat si ji a tak se na ni také lépe soustředit. Rychlé úkoly se dají psát do “To do” schránky vpravo na obrazovce.

Jazykový rituál pro tvoji angličtinu

A nyní přichází jako bonus něco pro mou i tvoji angličtinu. Dole na stránce vždy čeká nějaký báječný citát v angličtině, který si s chutí přečtu. Opravdu s chutí, protože mě inspiruje a na chvíli i zastaví. Pokud se v něm objeví obrat, který neznám, pomůže mi překladač, překlad neodkládám. Citátu se snažím vždy porozumět, protože vedle osvěžení slovní zásoby skutečně vždy stojí za to.

Angličtina s lehkostí opravdu denně

Můžeš klidně namítat, že mi to stejně dlouho nevydrží. Ale to tě ráda vyvedu z omylu. Tohle každodenní potěšení si totiž vychutnávám už více než pět let. Je to skvělý rituál a báječná možnost, jak zařadit „jazykový koutek“ do opravdu každého dne. Protože pokud se chceš v angličtině, němčině nebo klidně japonštině cítit dobře, musí se stát součástí tvého životního stylu. Momentum je jedna z cest.

Pro méně zkušené angličtináře

Jsou pro tebe citáty v angličtině příliš velké sousto? Nevadí. Přidávám skvělou možnost, která otevírá dveře všem, kteří by na začátek raději něco jednoduchého. Což ovšem neznamená, že nedostaneš svou kalorickou porci motivace.

Nech se inspirovat svou každodenní mantrou.

Ano přesně tak, zmíněnou porcí angličtiny je každodenní mantra, nebo chceš-li, každodenní motivace. Opravdu velmi jednoduchá, nicméně stojí za to, stejně jako citát. Často se povede, že díky ní změním své nastavení celého dne hned na jeho začátku. Posuď sám/a, jak jednoduché a přitom silné mantry mohou být: “One step at a time.” nebo “Do it now.” nebo “Think big, live simply.” a tato “Eat the frog.”
Stejně jako citáty si mantry ukládám. Jen mantry mají jednu obrovskou výhodu. Nedají se totiž jako citáty kopírovat, a tak, pokud si je chci uložit, musím si je přepsat. A každý den jedna mantra, kterou musím umět napsat, to už je nějaká slovní zásoba ve frázích. Co myslíš?

A jak dostat všechny ty fotky, citáty a mantry do počítače?

Máš nainstalovaný prohlížeč Google Chrome? Výborně. Pak si jen doinstaluj rozšíření Momentum. A je to. Nic neplatíš.
Chceš se svou angličtinou pohnout mnohem více a rychleji, než „jen“ rituálem s Momentem? Společně sestavíme program přímo pro tebe i pro tvůj tým.

Udělej další krok a ozvi se nám.

Přes 25 let vedeme firemní jazykové programy. Tedy s intenzivní výukou a programem na míru tě čeká příjemná atmosféra, ve které není nouze o citáty, mantry ani o pozitivní fotky.

A jsme kompletní. Dnes ti představíme čtvrtého přednášející květnové konference na téma “Umělá inteligence a smysluplné inovace v praxi.

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník  konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi.

Výjimečná osobnost českého byznysu hostem konference Management, znalosti a praxe

V pátek 24. května 2024 zahajujeme v 8:30 v Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou již 11. ročník konference Management, znalosti a praxe, kde se můžeš setkat s významnými osobnostmi, které se podělí o svůj recept na úspěšné vedení projektů, ve kterých hraje umělá...

Uvádíme konferenční workshop „Digitalizace a umělá inteligence v průmyslové praxi“

„Přidejte se k nám na konferenční workshop a objevte, jak může AI přinést inovace do vašich výrobních operací a podpořit vaše strategické cíle. Zúčastněte se našeho workshopu a zažijte, jak generativní AI mění průmyslový svět.“ Miroslav Marek To je osobní pozvánka...