fbpx

Moje přítelkyně bytostně nesnáší žehlení a vždycky jí rozčilovalo, že mi tato činnost vůbec nevadí. Vrcholem bylo, když jsem prohlásila, že se mi při žehlení báječně učí angličtina, a že se těším na sobotní lekci u žehlícího prkna, která je mimochodem velmi efektivní. Okamžitě jsem jí to musela objasnit a ráda se podělím o svou zkušenost i vámi.

Vyžehleme svojí angličtinu

Žehlení je báječná věc, když si dá člověk prkno třeba do obýváku nebo do pracovny a může při něm sledovat televizi. Televizní program jsem vyměnila za anglické filmy v originále. Ale ne každý film mě tak chytil, abych si ho pustila několikrát a dostala ho do ucha za lehké podpory titulků. Jednou jsem měla rozkoukanou anglickou přednášku na videu a při žehlení jsem ji chtěla dokoukat. Přece nebudu sedět půl hodiny jen tak při počítači, když mi hoří práce. A najednou mi to došlo.

Spojte více činností

Je tolik zajímavých přednášek v angličtině s titulky, které bychom chtěli vidět a nedostává se nám čas si k nim sednout. Není žehlení ideální šance? Zdá se vám to vtipné? Nyní to můžeme spojit. A co více. Pokud se chceš dozvědět, o co v přednášce jde a obohatit se, rád/a si pustíš přednášku několikrát. A anglických přednášek s titulky je skutečně dost a dost.

Přednášky na trenažéru

Užij si svou rutinní činnost, ať už je to běžecký trenažér nebo žehlící prkno a uč se cizí jazyk. Ale ber ho jako prostředníka k tomu, co se chceš dozvědět. Co chceš z nějaké přednášky získat. Angličtina může být most k novým vědomostem z tvého oboru nebo most ke tvému koníčku. Neber znalost angličtiny nebo jiného jazyka jako cíl, ale jako šanci poslechnout si zajímavé zkušenosti světových odborníků na marketing, nejnovější objevy v oblasti zdraví, nebo zpověď školáka z New Yorku.

Nové vědomosti

Osobně vřele doporučuji přednášky TED, což je každoroční konference s heslem“myšlenky, které stojí za rozšíření“ (ideas worth spreading). Přednášející doposud zahrnovali mj. élö tippmix fogadás i laureáty Nobelovy ceny, významné osobnosti z korporátního světa, ale i politiky jako Billa Clintona nebo Ala Gorea. Objednejte si intenzivní kurz angličtiny nebo němčiny.