fbpx

news92

Tento rok má být skutečně přímo nabitý změnami a my tě proto srdečně zveme na skvělý workshop Jak žít ve změnách, a to nejen v roce plném změn. Připravili jsme ho jako součást naší Konference firemního vzdělávání, a tvým průvodcem bude zkušený kouč a lektor Vladimír Strejček. Máš tak jedinečnou možnost začít chápat změnu jako přítele, který tě osvěží a foukne ti do plachet, abys pokračoval správným směrem. Dokonce i v jazycích.

Všichni máme přirozenou tendenci bránit se změnám, nicméně na přijímání změn se dá pracovat a dokonce se naučit vnímat změny přirozeně a pozitivně.
Co změna a jazyky
Rok 2016 je podle čínského znamení rokem ohnivé opice, tedy vášnivý a také plný energie a změn. Chceš-li se tedy konečně naučit anglicky, nebo se výrazně zlepšit, tak změň své přešlapování na místě v pohyb. Ale počkej! Ne tak hrr. Máme sice rok plný vášně a energie, ale ty využijeme zcela cíleně.
První krok je změna, která tě nebolí a snadno ji zařadíš do denní rutiny. Já jsem se domluvila s pár lidmi, že si důsledně budeme psát emaily a sms jen anglicky. A i když napsali česky, jela jsem si svoje a dodnes píši anglicky. Vydrž to minimálně 30 po sobě jdoucích dnů! To je totiž doba, kdy je mozek už ochoten přijmout změnu. Já držím už více než rok.
Druhým mým krokem byl každodenní anglický citát v mém prohlížeči. Poctivě si ho každý den ráno přeložím a těším se na jeho motivaci.
Jako třetí krok mi začala moje asistentka posílat každý týden v pátek do emailu anglický poslech BBC společně s našimi studenty.
Za měsíc přidáme čtvrtý krok a bude mi posílat každý den anglickou frázi s českým překladem formou sms. Postupně probíhá velká změna v mé angličtině. Zvykla jsem si na pravidelný kontakt a angličtinou a postupné změny beru pozitivně. Jsem si naprosto jistá, že kdybych se vrhla do všech popsaných kroků najednou, skončila bych velmi brzy. Zmíněnou energii a vášeň vložte do zahájení změny. Není třeba se vrhnout do studia a chtít najednou všechno jinak. Často se totiž zůstane u povzdechnutí: „No, už bych měl/a konečně s tou angličtinou pohnout.”
Udělej pro změnu něco pro sebe a přihlas se na naši Konferenci firemního vzdělávání s workshopem ke změnám.