fbpx

Mám pocit, že ještě zcela nedozněl závěrečný potlesk na letošní konferenci v zámecké jízdárně a já již usedám k newsletteru, abych mohla představit prvního přednášejícího pro 8. ročník konference Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí, který se bude konat 15. května 2020 v Hluboké nad Vltavou.

Podtitul následujícího ročníku konference zní “Co vše by měl zvládnout manažer moderní doby, aby uspěl v globálním světě” a při jeho výběru jsme se nechali inspirovat jak publikem konference, tak zkušenými přednášejícími našich firemních workshopů.

A kdo je tedy naším prvním přednášejícím?

Dlouholetý vedoucí katedry manažerského účetnictví Fakulty financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, předseda Poradní skupiny rektora VŠE v Praze pro finance a rozpočet, člen vědeckých rad Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, Fakulty strojní ČVUT v Praze a předseda akademické rady České asociace finančního řízení (CAFIN), Prof. Ing. Bohumil KRÁL, CSc., který zastává ještě mnoho významných pozic ve světě manažerského účetnictví, s nimiž všechny rádi seznámíme na webových stránkách naší konference. 

Přečtěte si jeho knihu

Ačkoliv výčet všech pozic a rolí pana profesora budí respekt a člověk by měl pocit, že nutně musí jít o několik zkušených odborníků najednou, probíhalo naše setkání ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. A nebýt toho, že jsme byli v kavárně budovy VŠE a diskutovali i o vysokém školství, měla bych pocit, že sedím naproti zkušenému finančnímu řediteli, který se skvěle vyzná ve firemní praxi a o své znalosti se dělí ve vysoko hodnocené knize svého oboru, Manažerské účetnictví.

Téma přednášky

Ve své přednášce Manažerské účetnictví je nástrojem do nepohody se s námi podělí o své zkušenosti a na praktických příkladech vysvětlí souvislosti a principy moderních controllingových nástrojů a metod a také nám objasní, jak je možné využít controllingové informace při řešení manažerských otázek. Zároveň se přesvědčíme o tom, že manažerské účetnictví není určeno jen pro finanční oddělení firem, ale jeho znalost je důležitá na každé manažerské pozici. 

Pokud se nemůžete dočkat

Sleduj náš newsletter, ve kterém budeme postupně představovat jednotlivé přednášející a jejich zajímavá vystoupení. A pokud je pro tebe konference 15. května přece jen ještě daleko, můžeš se těšit na připravované 6. pokračování Série “I lokální management má povinnost prosadit se v globálním světě“, které plánujeme pod vedením pana Václava Nováka na začátek roku 2020, a o kterém budeme informovat na našem webu i prostřednictvím newsletteru.