fbpx

Není to lenost, zápecnictví, ani nedůvěra ke střídajícím se mocnostem a jejich nadvládou nad Čechy. Je to zcela prozaicky nedostatek motivace. A mohu to s jistotou tvrdit, protože neznalost cizího jazyka se týká bohužel i nejmladší generace. Co s tím? Na nic nečekej a začni s tím něco dělat hned teď. Čti dál.

Co je na vině

Nejzhoubnější dopad na znalost angličtiny má vzdělávání a jeho forma. Školy nevyvolávají ve studentech potřebu umět anglicky. play gaminator slots free online Je báječné znát slovíčka, rozebírat různé situace a fráze k nim a pak se vrhnout na neinspirativní text v učebnici. Následně je třeba ověřit si v testech, co si kdo zapamatoval. Ale proč si to mám zapamatovat, většinou chybí. Žáci a studenti řeknou: „Abychom se domluvili.” Ale jenom to řeknou.

Katastrofa

Myslíš, že tak trochu přeháním? Ráda bych. Ale vlastní zkušenost a čísla z průzkumu kolik lidí se v zemích EU domluví anglicky, mluví za vše. Podle něj jsme skončili celkem katastrofálně. Pouze 27% Čechů by se anglicky dorozumělo a šokující je, že německy pouze 15%.

Spoléháte na ruštinu? Kdepak, ani 40 let vlivu Ruska nám nepomohlo. Pouze 13% lidí se domluví rusky. A co je vůbec skvělé. Ti, kteří se domluví i jinými jazyky většinou vládnou i angličtinou. Tedy těch, kteří se domluví v zahraničí je maximálně 30% a z toho 15% ovládá cizí jazyk na dobré úrovni. A často již v zahraničí pracují.

Motivuj, nikdo to za tebe neudělá

Ano. Přesně tak. Nečekej, že tebe nebo tvé děti bude stále motivovat někdo z venku. Já tě ráda postrčím, ale musíš to cítit hlavně ty osobně. Zaveď doma 1x týdně pohádku v angličtině. Děj kreslených pohádek jako Shrek, Garfield, Ice Age (Doba ledová) v angličtině je možné pochopit i bez jasného porozumění. Získají si tak snadno děti i dospělé. Že to neprojde? Zkuste dětem říci, že Shrekovi čeština příliš nejde a s myškou, která vaří ratatouille, se nejlépe domluvíme anglicky. U nás to fungovalo. A na anglické pohádky se spolu se synem díváme moc rádi. gaminator kalandtúra

Motivuj své děti a nastartuj změnu sám/a. sportfogadás bónusz befizetés nélkül A pokud s tím máš problém, zúčastni se naší Konference vzdělávání 3. tisíciletí, jejíž hlavním podtéma je změna a workshop k ní se dokonce věnuje tématu “Jak žít ve změnách”.

Začni u sebe!