fbpx
“Smysluplné moderní technologie v praxi” je podtitul květnové konference Management, znalosti a praxe a zároveň je to společné téma všech přednášek jubilejního 10. ročníku.

10. ročník Konference Management, znalosti a praxe, 19. května 2023 Parkhotel v Hluboké nad Vltavou.

Dnes bych ti ráda představila druhého váženého přednášejícího květnového setkání, pana Michala Slabu. Stojí v čele úspěšné společnosti Wittmann Battenfeld CZ spol. s. r.o. sídlící v jižních Čechách, kousek od Písku v Malých Nepodřicích. Můžeme tak společně nahlédnout do další zajímavé firmy v jižních Čechách, pěkně z blízka a v doprovodu toho nejpovolanějšího.

Z obývacího pokoje do super moderní ekologické budovy

Skupina Wittmann zřejmě jako jediná na světě nabízí ucelený program periferií a strojů na zpracování plastů. Je tak ve svém oboru významným hráčem na českém i zahraničním trhu. Protože se v jejich programu jedná zejména o roboty a automatizovaná pracoviště můžeme se v přednášce pana Slaby těšit na setkání s moderními technologiemi, které jsou ověřené praxí a nebo se právě rodí.

Intenzivní jazykové programy

. sobní zkušenost

Za zmínku rozhodně stojí i budova společnosti, která tě nutně zaujme už při příjezdu k parkovišti a po otevření dveří k recepci zájem rozhodně neopadá. První část sídla firmy byla dokončena v roce 2011 a druhá v srpnu roku 2018. Protože pocházím z Písku a s jednatelem písecké společnosti se známe osobně i pracovně skutečně “věčnost”, měla jsem možnost průběžně sledovat, jak roste moderní přístavba firmy. Jsem přesvědčena, že elegantní a sofisitkovaná řešení v budově mohou nadchnout a inspirovat i tebe. Bonusem je zajímavé vyprávění našeho přednášejícího Michala Slaby o “pionýrské době” firmy a cestě z obývákové kanceláře až do velmi moderní ekologické budovy. Samozřejmě nebyla jednoduchá a přímá.

Nahlédněme do budovy

Jak už jsem zmínila, jedná se o velmi moderní ekologickou stavbu. Myslím, že obzvlášť v současné době jsou zkušenosti se systémy a technologiemi v tomto rytmu pro nás velmi přínosné. Prostory jsou v zimě vytápěné a v létě chlazené sofistikovaným systémem tepelných čerpadel. Čistá dešťová voda ze střech je zachycována a sváděna do objemných podzemních zásobníků, které slouží jako zdroj pro automatické zavlažování zeleně.

V roce 2020 nechalo vedení firmy na střechy administrativních budov instalovat dvě fotovoltaické elektrárny, které by ve spojení s bateriemi měly pokrýt 35 – 40% spotřeby firmy. Díky umístění na střeše neruší celkový vizuální dojem stavby. (Ostatně můžeš posoudit zde.)

Vedle toho poskytují firemní prostory zaměstnancům velmi příjemné pracovní prostředí.

Přijeď se setkat na konferenci s nejlepšími.

Nenech si ujít setkání se zajímavými osobnostmi světa byznysu a objednej si svou vstupenku na 10. ročník konference již nyní.

Vedle zajímavých přednášejících zveme na konferenci i mimořádně zajímavé hosty, mezi kterými je i v roce 2023 pan Václav Novák. V jeho nejnovějším rozhovoru Český průmysl čeká zemětřesení pro Seznam Zprávy komentuje současnou situaci a nahlíží do příštího roku 2023.

Controlling je cesta k úspěchu i v době nepohody

„Mít přehled, s jistotou se pohybovat v číslech a rozumět finančním údajům ve firmě je klíčovou výbavou každého vedoucího, šéfa nebo manažera, ať už má ekonomické vzdělání nebo ne.“„Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu.“A určitě se společně s tebou i...

Novinky a školení od jazz-com: Co vás čeká v podzámčí Hluboké?

Krásný den všem, já vás srdečně zdravím ze Zámeckého Golf Resortu v Hluboké nad Vltavou, kde, jak mnozí víte, pořádáme většinu našich kurzů, workshopů a školení. Posledním srpnovým dnem uzavřeli letní jazykové programy a tento týden jsme čerstvě zahájili nový studijní...

Mohou být firemní jazykové kurzy efektivní?

Odpověď zní: “Určitě ano, firemní jazykové kurzy mohou být efektivní.” Když se hned na začátku správně nastaví, mohou bezpochyby splnit očekávání obou stran. Tedy firmy i účastníků kurzu. A protože před sebou máme nový školní rok, ráda bych se dnes podělila o několik...