fbpx

Čerpej z Ororo TV

Před několika měsíci jsem narazila na skvělou internetovou televizi Ororo TV, která  má v podtitulku Fun way to learn English, tedy Zábavný způsob, jak se učit angličtinu. Potvrzuji, a proto bych se dnes o tento tip ráda podělila. 

Věřím, že kromě obklopení se angličtinou může záplava zajímavých seriálů a videí přispět  k větší pohodě těchto dnů.

Proč ráda doporučím pro tvou angličtinu právě Ororo TV?

Jedním z důvodů, proč Češi neumí anglicky je to, že angličtina není součástí každodenní rutiny a přitom je to poměrně přístupné a v principu jednoduché. Myslím, že Ororo TV může být jednou s velmi dobrých řešení.

 • Anglické příspěvky si pustíš kdykoliv a kdekoliv, nemusíš nic stahovat a případně si je můžeš pustit i na mobilním telefonu, stačí mít připojení na internet.
 • Díky jednoduchosti a přístupnosti ji snadno zařadíš do všedního dne. Myslím, že každý z nás denně něco sleduje nebo poslouchá.
 • Ororo Tv má 58 kanálů videí a bezpočet filmů a seriálů. Určitě si tedy vybereš to, co tě zajímá. Dokonce si můžeš nabídku seřadit podle toho, zda tě zajímají nejpopulárnější nebo nejaktuálnější anglické příspěvky.
 • Určitě oceníš, že v nabídce jsou kromě filmů i přednášky na aktuální témata a vedenné lekce angličtiny. Záleží na tobě, co si vybereš. Zda se rozhodneš v nabídce pro Video (bez registrace) nebo Ororo TV (nutno se registrovat).
 • Určitě je na internetu mnoho možností poslechů, videí, filmů i přednášek, ale výhodou Ororo je, že máš vše “pod jednou střechou” a nemusíš věnovat čas hledání.
 • Podobně jako na Netflixu, nebo na HBO GO je vše otitulkované. Většina anglických filmů a seriálů má i české titulky a lze zapnout oboje, tedy české i anglické, což je skutečně velká výhoda tohoto webu.
 • Ororo TV nabízí možnost sledovat většinu seriálů a nějaké filmy zdarma, i když pouze 45 minut denně. Pokud se ovšem nechceš omezovat, případně provozuješ  “binge watching”, je lepší si službu předplatit. Jeden měsíc stojí 6 Euro, ale mají často slevové akce, plus čím více měsíců si předplatíte, tím méně zaplatíte.

Praktické tipy pro sledování videí Ororo TV

 • Dopřej si trochu času pro průzkum toho, co by tě opravdu mohlo zajímat. 
 • Osobně jsem začala sériemi krátkých videí v angličtině, které snadno zahrnu do programu dne a sleduji jednu sérii přednášek viz. níže. 
 • Určitě ráda doporučím následující série videí, které sleduji, nicméně je důležité, aby bylo téma atraktivní pro tebe:
 1. 642 epizod mini lekcí angličtiny, ať už jde o vysvětlení gramatického jevu nebo slovní obraty s příklady. Opravdu báječné.
  https://ororo.tv/en/channels/bbc-learning-english
 2. 196 mini epizod na téma “Věda a příběhy o naší úžasné planetě” ze kterých se dozvíte zajímavosti z fyziky, ekologie, geologie, biologie, historie a dalších v opravdu krátkých dílech série do 3 minut, samozřejmě vše s titulky. A co se toho člověk dozví. https://ororo.tv/en/channels/minuteearth
 3. Přes 2000 epizod TED Talks, které sdílí nejlepší nápady z konference TED, která je postavena na platformě hesla „myšlenky hodné šíření“. 18 minut motivace, inspirace.
  https://ororo.tv/ru/channels/tedx-talks

Tipy pro sledování filmů a seriálů na Ororo Tv nebo na HBO přinesu v některém z následujících newsletterů.

A pokud bys měl/a přece jen chuť se nechat obklopit angličtinou od lektorů z masa a kostí, objednej si svůj intenzivní kurz, kde je práce s videi jeho součástí. Individuální celodenní kurzy, stejně jako mini skupina (ve dvou studentech) jsou u nás běžnou praxí a přináší rychlé pokroky a určitě k tomu přispěje i příjemné prostředí městečka Hluboké nad Vltavou.

Na závěr přidávám odkaz na rozhovor dvou uznávaných odborníků na téma koronaviru. Jedná se o světově uznávaného primáře neurologie na Yale University, Mudr. Martina Jana Stránského s naším nejpřednějším infektologem Mudr. Petrem Smejkalem.
Mudr. Stránský se zúčastnil jako vážený přednášející loňského ročníku naší Konference firemního vzdělávání a je možné, že se s ním setkáš i na letošní konferenci, kam je zván jako host.