Čerpej z Ororo TV

Před několika měsíci jsem narazila na skvělou internetovou televizi Ororo TV, která  má v podtitulku Fun way to learn English, tedy Zábavný způsob, jak se učit angličtinu. Potvrzuji, a proto bych se dnes o tento tip ráda podělila. 

Věřím, že kromě obklopení se angličtinou může záplava zajímavých seriálů a videí přispět  k větší pohodě těchto dnů.

Proč ráda doporučím pro tvou angličtinu právě Ororo TV?

Jedním z důvodů, proč Češi neumí anglicky je to, že angličtina není součástí každodenní rutiny a přitom je to poměrně přístupné a v principu jednoduché. Myslím, že Ororo TV může být jednou s velmi dobrých řešení.

 • Anglické příspěvky si pustíš kdykoliv a kdekoliv, nemusíš nic stahovat a případně si je můžeš pustit i na mobilním telefonu, stačí mít připojení na internet.
 • Díky jednoduchosti a přístupnosti ji snadno zařadíš do všedního dne. Myslím, že každý z nás denně něco sleduje nebo poslouchá.
 • Ororo Tv má 58 kanálů videí a bezpočet filmů a seriálů. Určitě si tedy vybereš to, co tě zajímá. Dokonce si můžeš nabídku seřadit podle toho, zda tě zajímají nejpopulárnější nebo nejaktuálnější anglické příspěvky.
 • Určitě oceníš, že v nabídce jsou kromě filmů i přednášky na aktuální témata a vedenné lekce angličtiny. Záleží na tobě, co si vybereš. Zda se rozhodneš v nabídce pro Video (bez registrace) nebo Ororo TV (nutno se registrovat).
 • Určitě je na internetu mnoho možností poslechů, videí, filmů i přednášek, ale výhodou Ororo je, že máš vše “pod jednou střechou” a nemusíš věnovat čas hledání.
 • Podobně jako na Netflixu, nebo na HBO GO je vše otitulkované. Většina anglických filmů a seriálů má i české titulky a lze zapnout oboje, tedy české i anglické, což je skutečně velká výhoda tohoto webu.
 • Ororo TV nabízí možnost sledovat většinu seriálů a nějaké filmy zdarma, i když pouze 45 minut denně. Pokud se ovšem nechceš omezovat, případně provozuješ  “binge watching”, je lepší si službu předplatit. Jeden měsíc stojí 6 Euro, ale mají často slevové akce, plus čím více měsíců si předplatíte, tím méně zaplatíte.

Praktické tipy pro sledování videí Ororo TV

 • Dopřej si trochu času pro průzkum toho, co by tě opravdu mohlo zajímat. 
 • Osobně jsem začala sériemi krátkých videí v angličtině, které snadno zahrnu do programu dne a sleduji jednu sérii přednášek viz. níže. 
 • Určitě ráda doporučím následující série videí, které sleduji, nicméně je důležité, aby bylo téma atraktivní pro tebe:
 1. 642 epizod mini lekcí angličtiny, ať už jde o vysvětlení gramatického jevu nebo slovní obraty s příklady. Opravdu báječné.
  https://ororo.tv/en/channels/bbc-learning-english
 2. 196 mini epizod na téma “Věda a příběhy o naší úžasné planetě” ze kterých se dozvíte zajímavosti z fyziky, ekologie, geologie, biologie, historie a dalších v opravdu krátkých dílech série do 3 minut, samozřejmě vše s titulky. A co se toho člověk dozví. https://ororo.tv/en/channels/minuteearth
 3. Přes 2000 epizod TED Talks, které sdílí nejlepší nápady z konference TED, která je postavena na platformě hesla „myšlenky hodné šíření“. 18 minut motivace, inspirace.
  https://ororo.tv/ru/channels/tedx-talks

Tipy pro sledování filmů a seriálů na Ororo Tv nebo na HBO přinesu v některém z následujících newsletterů.

A pokud bys měl/a přece jen chuť se nechat obklopit angličtinou od lektorů z masa a kostí, objednej si svůj intenzivní kurz, kde je práce s videi jeho součástí. Individuální celodenní kurzy, stejně jako mini skupina (ve dvou studentech) jsou u nás běžnou praxí a přináší rychlé pokroky a určitě k tomu přispěje i příjemné prostředí městečka Hluboké nad Vltavou.

Na závěr přidávám odkaz na rozhovor dvou uznávaných odborníků na téma koronaviru. Jedná se o světově uznávaného primáře neurologie na Yale University, Mudr. Martina Jana Stránského s naším nejpřednějším infektologem Mudr. Petrem Smejkalem.
Mudr. Stránský se zúčastnil jako vážený přednášející loňského ročníku naší Konference firemního vzdělávání a je možné, že se s ním setkáš i na letošní konferenci, kam je zván jako host.

Každá krize se vyřeší intelektuálním kapitálem

Každá krize se vyřeší intelektuálním kapitálem

„Každá krize se vyřeší intelektuálním kapitálem,“ komentoval současnou situaci při našem posledním rozhovoru pan Václav Novák, jeden z našich nejúspěšnějších krizových manažerů. „Vzdělaní zaměstnanci jsou naprosto klíčoví hráči pro úspěch a stabilitu firmy a jednou z...

Akční plán pro HR v krizi, Komunikace HR v krizi

Akční plán pro HR v krizi, Komunikace HR v krizi

Doba změn začíná nabírat na obrátkách. A protože bychom rádi přispěli k obnově fungování firem, pracujeme se zkušenými krizovými manažery na workshopech a kurzech, které usnadní řešení nových náročných situací ve vaší firmě. Spolupráce s Kateřinou Decknerovou Stále...