fbpx

Přípravy na 9. ročník konference Management, znalosti a praxe jsou v plném proudu a mě velmi těší, že tě již nyní mohu osobně pozvat na 20. května 2022 do příjemného prostředí Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou, kde se s námi o zkušenosti podělí i tento rok čtyři osobnosti.

Předchozí, tedy 8. ročník, se sice konal po třech úspěšných přesunech v listopadu, nicméně rádi bychom se vrátili ke květnovému termínu, ve kterém již tradičně naši konferenci pořádáme. A i když máme kratší dobu na realizaci než obvykle a uspořádání 8. ročníku nám dalo pěkně do kožichu, musím říci, že jsme díky mimořádné atmosféře listopadové konference načerpali energii, motivaci i víru pro další skvělé setkání v květnu.

První přednášející na konferenci

Dnes bych ráda představila prvního váženého přednášejícího, pana Ondřeje H. Matyáše, který je vedle dalších významných pozic, finančním ředitelem České filharmonie v Praze a v naší Manažerské akademii se ujal tématu Manažerského účetnictví.

Pro květnové setkání si pro nás připravil krásné téma “Systém řízení podle Tomáše Bati” a vtáhne nás tak do systému vedení firmy geniálním českým podnikatelem, který ho inspiroval i v jeho profesní praxi.

A proč právě Systém řízení podle Tomáše Bati? Česká lokální inspirace je jedním z podtémat letošní konference a vnímání světa Tomáše Bati je stále živé a motivující.

Medailonek Ing. Ondřej H. Matyáš, Ph.D.

Ondřej H. Matyáš má dlouholeté zkušenosti s implementací controllingu v organizacích různého typu. Pracoval jako konzultant v oblasti business intelligence, dnes je finančním ředitelem České filharmonie, členem katedry manažerského účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a České asociace pro finanční řízení, jako lektor působí v Komoře auditorů ČR i dalších profesních vzdělávacích institucích. Zaměřuje se na oblasti řízení finanční výkonnosti a strategického řízení.

Návštěva KOMA Modular

Při přípravě programu konference jsme s Ondřejem Matyášem navštívili ve Vizovicích pana Stanislava Martince, majitele společnosti Koma Modular a jednoho z přednášejících 8. ročníku naší konference. Baťovské principy a rodinné pojetí firmy mu pomáhají a díky mimořádně silnému podnikatelskému příběhu získal ocenění Podnikatel roku Zlínského kraje za rok 2016. Při setkání nás seznámil s Gabrielou Končitíkovou, která se již čtrnáct let věnuje výzkumu baťovské historie a s velkým úspěchem šíří jeho odkaz. Co přineslo setkání pro samotný program konference uvedu v některém z dalších newsletterů. Svou vstupenku na konferenci si můžeš zakoupit již nyní na webu konference.

Konflikt jako šance na úspěch

Před nedávnem jsme pořádali v Zámeckém golf resortu Hluboká mimořádně zajímavý workshop pod názvem Změna a nejistota jsou jediné dvě jistoty v nejisté době. A protože se jednalo o další výjimečné setkání pod vedením pana Václava Nováka, ráda bych se dnes podělila o...

Jubilejní 10. ročník konference Management, znalosti a praxe už má svůj termín

Ano, je to neuvěřitelné, nicméně aktuální ročník konference Management, znalosti a praxe 2023 na Hluboké  je jubilejním 10. ročníkem. A my už se s kolegy těšíme, že společně se všemi účastníky, hosty a přednášejícími oslavíme krásné 10. výročí skvělými přednáškami,...

Kdo je připraven, není překvapen.

“Co nemůžeme změřit, nemůžeme zlepšit. A v krizi dvojnásob.” je úspěšný workshop Manažerské akademie, na který bych tě dnes ráda pozvala. V program workshopu i tentokrát stavíme na aktuálních tématech, která ve firmách řešíte, a samozřejmě jsme ho rozšířili o další...