fbpx

Přípravy na 9. ročník konference Management, znalosti a praxe jsou v plném proudu a mě velmi těší, že tě již nyní mohu osobně pozvat na 20. května 2022 do příjemného prostředí Parkhotelu v Hluboké nad Vltavou, kde se s námi o zkušenosti podělí i tento rok čtyři osobnosti.

Předchozí, tedy 8. ročník, se sice konal po třech úspěšných přesunech v listopadu, nicméně rádi bychom se vrátili ke květnovému termínu, ve kterém již tradičně naši konferenci pořádáme. A i když máme kratší dobu na realizaci než obvykle a uspořádání 8. ročníku nám dalo pěkně do kožichu, musím říci, že jsme díky mimořádné atmosféře listopadové konference načerpali energii, motivaci i víru pro další skvělé setkání v květnu.

První přednášející na konferenci

Dnes bych ráda představila prvního váženého přednášejícího, pana Ondřeje H. Matyáše, který je vedle dalších významných pozic, finančním ředitelem České filharmonie v Praze a v naší Manažerské akademii se ujal tématu Manažerského účetnictví.

Pro květnové setkání si pro nás připravil krásné téma “Systém řízení podle Tomáše Bati” a vtáhne nás tak do systému vedení firmy geniálním českým podnikatelem, který ho inspiroval i v jeho profesní praxi.

A proč právě Systém řízení podle Tomáše Bati? Česká lokální inspirace je jedním z podtémat letošní konference a vnímání světa Tomáše Bati je stále živé a motivující.

Medailonek Ing. Ondřej H. Matyáš, Ph.D.

Ondřej H. Matyáš má dlouholeté zkušenosti s implementací controllingu v organizacích různého typu. Pracoval jako konzultant v oblasti business intelligence, dnes je finančním ředitelem České filharmonie, členem katedry manažerského účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a České asociace pro finanční řízení, jako lektor působí v Komoře auditorů ČR i dalších profesních vzdělávacích institucích. Zaměřuje se na oblasti řízení finanční výkonnosti a strategického řízení.

Návštěva KOMA Modular

Při přípravě programu konference jsme s Ondřejem Matyášem navštívili ve Vizovicích pana Stanislava Martince, majitele společnosti Koma Modular a jednoho z přednášejících 8. ročníku naší konference. Baťovské principy a rodinné pojetí firmy mu pomáhají a díky mimořádně silnému podnikatelskému příběhu získal ocenění Podnikatel roku Zlínského kraje za rok 2016. Při setkání nás seznámil s Gabrielou Končitíkovou, která se již čtrnáct let věnuje výzkumu baťovské historie a s velkým úspěchem šíří jeho odkaz. Co přineslo setkání pro samotný program konference uvedu v některém z dalších newsletterů. Svou vstupenku na konferenci si můžeš zakoupit již nyní na webu konference.

15 tipů pro úspěšné zvládnutí angličtiny a němčiny

Naučit se nový jazyk nebo zlepšit své dovednosti může být někdy celkem náročné, ale existují způsoby, jak si to usnadnit. Je důležité nevytvářet si další překážky, které nám mohou v pokroku celkem účinně bránit. Není nad to, když si umíme sami sobě pěkně zatopit…...

Blíží se Mezinárodní den žen

Pozor všichni! Blíží se Mezinárodní den žen, který slavíme každoročně 8. března. Nezapomeňme na všechny ženy, které nás obklopují - maminky, babičky, sestry, kamarádky, kolegyně, a všem jim popřejme.

Prezentace v angličtině v online prostředí

Zlepši své prezentační dovednosti v angličtině a připojte se k našemu online kurzu s lektorkou Hankou Kořínkovou. Pokud chceš přirozeně a s jistotou prezentovat své myšlenky nebo  projekty  v angličtině, náš online kurz je pro tebe řešením. Pod vedením zkušené...