fbpx

102

Pokud jsi v situaci, že nemluvíš anglicky nebo německy tak často jako dříve, určitě vnímáš, že tvoje jazyková úroveň jde jednoduše dolů. Možná už jsi i hledal/a řešení, jak svůj jazyk znovu nastartovat a udržet, ale pak najednou nebyl čas. Nebo se objevily jiné priority, nebo forma prostě nezafungovala. A já dnes přicházím s dobrou zprávou. Jedno skvělé a jednoduché řešení bych pro tebe měla. A ověřilo se už u mnoha našich studentů.

Proč se jazyk zapomíná
Zcela jednoduše řečeno, protože se nepoužívá. – Angličtinu a každý cizí jazyk je třeba aktivně používat, jinak se ztrácí jazykové sebevědomí, slovní zásoba, správné fráze i gramatika. To je jasný fakt a přes to nejede vlak. Nic nového? Tak proč to tolik z nás dopustí? Přitom je často velmi snadné se ztrátě jazyka vyhnout. Kámen úrazu je asi v tom, že ne vždy člověk ví, jak na to.
Ranní jazykový rituál nyní pro všechny
Co je to báječné řešení? Dvojjazyčné fráze v sms do tvého telefonu. Každé ráno dostaneš do svého mobilu anglickou nebo německou frázi s českým překladem. Je to takový pravidelný jazykový minikurz, který zvládne každý a stal se velmi oblíbeným bonusem našich specializovaných kurzů. Určitě i proto fráze nadále posíláme účastníkům našich intenzivních programů, i když už programy dávno ukončili a určitě i proto se na nás obrací naši studenti, zda bychom jim fráze posílali, i když mají vyšší jazykovou úroveň.
Co ti přinesou pravidelné fráze do telefonu
  • Každý den na svém jazyce zapracuješ a zároveň fráze bez problému zařadíš do nabitého každodenního programu.
  • Příjemně se motivuješ do nového dne s tím, že už jsi pro sebe něco udělal/a.
  • Pravidelnou spokojenost zařídíme my. Tento úkol si můžeš odškrtnout.
Nestačí? Další tipy ti sdělí v milém rozhovoru Lenka Vohradníková, oblastní ředitelka kanceláře JHK v Českých Budějovicích, kterou těší sms fráze již více než rok.
Naprostá novinka. – Od teď se o dvojjazyčné fráze můžeš přihlásit i ty, pokud chceš svou angličtinu nebo němčinu opět posílit. Neztrať svůj jazyk a přihlas se o své sms fráze.
Přeji krásné letní dny a v dalším newsletteru se dozvíte, jak účinně pracovat s sms dvojjazyčnými frázemi.