fbpx

Pokud se při snaze vybrat si jazykový kurz topíte v záplavě nabídek, je to skvělé. Můžete-li si vybírat a případně si při výběru ještě necháte poradit od zkušeného metodika, šance, že budete spokojeni a vaše jazyková úroveň se zvýší, je velká. Priorita číslo jedna je, proč se cizí jazyk vůbec učit chcete. Odpověď – „To je přece jasné, zkrátka chci mluvit anglicky nebo německy!“ ovšem nestačí.

I v případě, kdy je vám jasné, že jazyk potřebujete k práci, nebo k maturitě, chcete vycestovat apod., doporučuji – Vezměte si tužku a papír a zkuste si vaše motivace napsat. Buďte poctiví! Že máte na papíře skutečně jen ten jeden cíl a jiný vás nenapadá? To je v pořádku, ale bylo důležité to prověřit.

Druhý důležitý krok je váš čas. Kolik času skutečně reálně s výukou včetně vlastní přípravy chcete a také můžete strávit a případně za jak dlouho musíte nebo byste chtěli svou úroveň zvýšit o stupeň, domluvit se v hotelu, zvládnout FCE…

V třetím kroku je důležité udělat si seznam všech možných forem kurzů a nástrojů jazykové výuky. Nezavrhujte žádnou formu! Omezujete tím své další možnosti a často si pod názvem formy představíte něco jiného, než co kurz nabízí. Pokud jste první dva kroky zvládli sami, u tohoto bych vám právě kvůli různým typům kurzů doporučila oslovit jazykovou školu, metodika nebo alespoň zkušeného lektora. My takové poradenství děláme stále častěji, protože vás, kteří chtějí být s jazykovým kurzem a svými výsledky spokojeni, je stále více. Což nás velmi těší.

Čtvrtý krok je škrtnutí těch forem kurzů a nástrojů, které jsou pro vás nevyhovující. Když už jste si dali tu práci je vypsat, škrtněte skutečně jen ty, které s jistotou absolvovat nemůžete nebo nechcete. Pádný důvod je samozřejmě i averze. I v tomto kroku vám velmi usnadní život odborník, který s vámi „škrtá“.

Už se nám mnohokrát stalo, zejména u intenzivních kurzů, že se studenti zděsili 8h výuky za den a pak se z nich stali velcí fanoušci této příjemné a zároveň efektivní formy. Kromě vysvětlení daných forem výuky a kurzů by vás metodik měl umět odhadnout. To znamená, jaký typ studenta jste. To je velmi důležité, aby vám forma kurzů sedla.

Posledním krokem je sestavení příjemné a fungující kombinace všech typů kurzů a doplňkových nástrojů. Například každý měsíc jednodenní intenzivní kurz doplněný v mezičase konkrétními on – line poslechy, zjednodušenou četbou a písemným úkolem zaslaným emailem od lektora. Možných kombinací je skutečně mnoho. V následujícím článku vám vyberu některé námi vyzkoušené kombinace a jejich možné výsledky.

Těším se na vaše emaily. Se seznamem možných a vhodných forem kurzů a doplňků vám ráda osobně pomohu.