fbpx

čkoli je výuka angličtiny ve školách povinná, ne všechny děti se cizím jazykem domluví. Podle plánu ministerstva školství by žák páté třídy měl být schopen používat základní fráze a zvládat jednoduchou komunikaci, deváťák už by si měl umět popovídat s rodilým mluvčím o běžných a jednoduchých tématech. Bohužel v praxi se to školám nedaří. „Stává se, že děti nejsou ani po několika letech angličtiny na základní škole schopné reagovat na otázku: What’s your name? či na dotaz Do you speak English?

Jazyková škola jazz-com se rozhodla přispět k jazykové vzdělanosti našich dětí.  Ředitelka Mgr. Krausová společně s lektorkou Mgr. Jitkou Cimburovou vypracovali speciální program pro výuku angličtiny našich teenagerů. Pilotní kurz proběhl v Blatné a zúčastnilo se ho 6 studentů. Podle ohlasů zúčastněných i rodičů je jasné, že u pilotního kurzu nezůstane. Jazyková škola jazz-com tak plní svůj cíl – otevřít všem lidem cestu do světa. 

Mgr. Jitka CimburováMgr. Jitka Cimburová je absolventkou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity aprobace angličtina – český jazyk. Práci s dětmi v rámci výuky angličtiny se věnuje již několik let. Zkušenosti sbírala i při svém dvouletém pobytu v USA.

Zvláštní poděkování za spoluorganizaci pilotního projektu patří Věře Paškové a Kláře Paškové.

studenti

děti a angličtina

téma - family

Angličtina a teenagers

Další fotografie najdete na našem facebooku